1. Головна
 2. Новини
 3. Безпритульні тварини: як вирішується проблема у Ковелі?

Безпритульні тварини: як вирішується проблема у Ковелі?

Проблему безпритульних тварин обговорювали під час зустрічі представників депутатського корпусу, виконкому, комунальних підприємств та громадських активістів.

Це питання залишається актуальним, адже процес його вирішення довготривалий, зважаючи на ряд обставин. Своє бачення щодо подальших спільних дій влади та громади висловили заступник міського голови Андрій Товстига, секретар міської ради Віра Федосюк, депутати Геннадій Кіндер та Ігор Пініс, а також директор КП “Добробут” Ігор Михалевич.

Заслухали й пропозиції громадських активістів, які впродовж кількох років переймаються долею безпритульних тварин в місті: годують, лікують, оплачують стерилізацію та шукають господарів для собак та котів.

Заступник міського голови Андрій Товстига наголосив на тому, що Програма поводження з безпритульними тваринами в місті Ковелі наразі не може працювати через певні законодавчі колізії з оформленням права власності на приміщення для стерилізації безпритульних тварин, яке збудоване на території комунального підприємства «Добробут». Ці документи дадуть можливість отримання ліцензії на ведення діяльності з ветеринарної практики. Тому поки що послуг із стерилізації тварин КП «Добробут» надавати не може.

Андрій Товстига також наголосив, що відловом і стерилізацією тварин мало б займатися ТзОВ «К. П. «Верес», яке, вигравши тендер з утримання місць загального користування, так і не надавало відповідних послуг. Тож волонтери самотужки займалися відловом собак на території міста, оплачували послуги ветеринара. Проте, з червня 2018 року, коли обов'язки з утримання місць загального користування згідно тендеру взяло на себе КП «Добробут», послуги зі стерилізації тварин, які надавалися ветеринарною клінікою, оплачувалися комунальним підприємством за кошти, передбачені у міському бюджеті Програмою поводження з безпритульними тваринами в місті Ковелі. Завдяки чому вдалося частково призупинити процес збільшення популяції тварин.

За півроку було простерилізовано близько 100 собак. Усі вони мають спеціальні номерні кліпси на вухах, а дані про цих тварин занесені до реєстраційного журналу.

Присутні зійшлися на думці, що притулок для утримання бездомних тварин бюджет міста Ковеля “не потягне”, бо на це потрібні значні кошти.

До прикладу, у Луцьку працює комунальне підприємство «Ласка», яке займається відловом безпритульних тварин, їх вакцинацією, стерелізацією. Рішенням Луцької міськради №49/81 від 29.11.2018 затвердили Програму регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у місті Луцьку на 2019-2020 роки. Обсяг коштів, необхідних для її реалізації впродовж двох років — понад 14 млн. грн.

Зокрема, потреба на 2019 рік становить 6,4 мільйона гривень, з яких 5,6 мільйонів виділили з міського бюджету Луцька, решта коштів будуть отримані за рахунок грантів та соціальних проектів. Гроші спрямовуватимуть на заробітну плату, спецодяг, відлов тварин та всі процедури, пов’язані з ним, ремонт вольєрів, проведення просвітницької діяльності, ідентифікацію тварин, транспортні витрати, засоби дезінфекції та ін.

Варто зауважити, що такі функції згідно чинного законодавства можна покласти лише на підприємство, яке є неприбутковим. А на базі ковельського КП “Добробут”, у якому планується пункт стерилізації, притулок для тварин не може бути створений. Для цього необхідно буде створити ще й нове підприємство, діяльність якого не пов'язана з отриманням прибутків.

Наразі актуальною залишається втілення в життя прийнятої в місті Ковелі Програми поводження з безпритульними тваринами. Громадським активістам запропонували долучитися до її вдосконалення, адже вони на практиці знають, що саме варто змінити, аби вона була дієвою.

Допоки триватиме процес погодження документів та отримання відповідних ліцензій, роботу зі стерилізації тварин треба продовжувати. А також шукати шляхи вилучення великих за розміром тварин з вулиць міста. Адже саме вони можуть становити реальну загрозу оточуючим.

Хто наступного року буде виконавцем робіт (переможцем тендеру) з утримання місць загального користування, невідомо. Проте, стерилізація докорінно не змінить ситуацію щодо зменшення популяції тварин. З цієї думкою депутата міськради Ігоря Пініса погодились присутні. Адже завжди існує природний та людський фактори: тварини мігрують між населеними пунктами, а люди нерідко викидають домашніх улюбленців на вулицю.

Під час зустрічі йшлося й про те, як допомогти бюджетними коштами реалізовувати добрі справи волонтерам-зоозахисникам. Тож присутні порадили створити громадську організацію. Лише тоді будуть законні підстави фінансувати заходи, спрямовані на підтримку безпритульних тварин та проведення інформаційної кампанії серед населення. А поки громадські активісти діють як приватні особи, фінансувати їх діяльність за рахунок міського бюджету немає змоги.

Тож, роботу щодо вирішення ситуації з безпритульними тваринами буде продовжено у вказаних напрямках. Представники міської влади висловили сподівання, що наступного року таки вдасться отримати відповідні документи і Програма поводження з безпритульними тваринами в місті Ковелі врешті запрацює. Але допомога волонтерів є необхідною у багатьох питаннях. Тож погодились працювати спільно.#БезпритульніТварини #МіськийБюджет #KovelAnimals

Коментарі

 • Анонім
  Я звичайно все розумію стерелізувати і так далі...але ви хоч розумієте що багато з цих собак є агресивними кидаються на людей,постійно гарчать...на вечір і під ранок не дають спати ...моя дитина не може заснути,це район Сільмаш. Тут просто жах,а можливо вони хворі .Про що взагалі думає влада.у вечері страшно викинути сміття бо був випадок що собака просто накинулася на пакет потім на мене почала гарчати і взагалі окружило ціле стадо.я їх взагалі панічно боюся.Уе ненормально що вони отак вештають і сплять у під'їздах ,страшно з дитиною виходити ,бо не знаєш що очікувати кожного разу.А ті хто стає на захист то нехай забере до себе додому тих собак....якщо у місті немає коштів на притулок і їх утримування.
  Відповісти
 • Альона
  Можна номер до зоозахисників м.Ковель
  Відповісти

Читайте також