Ковельських спортсменів з особливими потребами відзначили з нагоди 25-річчя регіонального центру «Інваспорт»

З нагоди 25-річчя від дня заснування Волинського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», у Луцьку відбулись урочистості, на які було запрошено й ковельчан, котрі мають чимало вагомих досягнень у паралімпійському спорті.

У 1993 році в Україні з’явилася унікальна державна система фізичної культури і спорту для людей з інвалідністю. Того ж року був заснований Волинський регіональний центр з фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт». Його основним завданням було формування спортивного руху людей з особливими потребами, розвиток паралімпійського руху.

З нагоди срібного ювілею «Інваспорту», люди в обмеженими можливостями, однак з необмеженою силою духу, отримали чимало відзнак. Серед них і ковельчани.

За багаторчну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту серед осіб з інвалідністю, грамотою Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорту» нагороджено тренера-викладача з пауерліфтингу, заслуженого тренера України Валерія Дружиновича.

Волинський регіональний центр «Інваспорту» відзначив грамотами призера чемпіонатів України з пауерліфтингу серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату Богдана Ліпича та чемпіона України, майстра спорту Максима Бондаренка.

Грамотою відділу з питань фізичної культури і спорту Волинської ОДА відзначено Віталія Романчука, спортсмена-інструктора штатної команди національних збірних команд України з видів спорту осіб з інвалідністю (футбол, наслідки ДЦП).

Таку ж відзнаку отримала й Ксенія Токар, яка є спортсменом-інструктором штатної команди національних збірних команд України з видів спорту осіб з інвалідністю (пауерліфтинг, ураження опорно-рухового апарату).

Грамотами нагородили й голову ковельської громадської організації «Асоціація осіб з інвалідністю «Добродія в дії» Володимира Кравчука та дворазову чемпіонкою світу, рекордсменку світу з пауерліфтингу Інну Свередюк.

Довідково:
На Волині центр «Інваспорт» вперше запрацював у 1993 році і з того часу волинські спортсмени взяли участь у шести Дефлімпійських, п’яти літніх і зимових Паралімпйських іграх, двох Всесвітніх іграх ДЦП, сорока п’яти чемпіонатах світу, двадцяти дев’яти чемпіонатах Європи, тридцяти одному кубку світу.

На цих змаганнях спортсменами здобуто 105 золотих, 124 срібних та 83 бронзових нагород. Протягом цих років в області підготовлено 22 майстри спорту України міжнародного класу та 28 майстрів спорту України. Спортивне звання «Заслужений майстер спорту України» присвоєно 10 спортсменам. За вагомий внесок у розвиток паралімпійського та дефлімпійського руху, забезпечення високих спортивних результатів державними нагородами нагороджено 5 тренерів-викладачів та 13 спортсменів.

На сьогодні в області розвивається більше 20 видів спорту, в яких беруть участь особи з вадами зору, слуху, фізичного та розумового розвитку, ураженнями опорно-рухового апарату. Навчально-тренувальну роботу проводять 20 тренерів-викладачів, з них 6 штатних. У спортивних секціях займаються 206 осіб.

У 2016 році чемпіоном літніх Паралімпійських ігор став Віталій Романчук (футбол). У 2018 році Юлія Батенкова-Бауман виборола 1 місце на зимових Паралімпійських іграх в лижній змішаній естафеті.

Ковельчанин Богдан Оксентюк – старший лейтенант Нацгвардії України, який служив на Львівщині, на «Іграх Нескорених» у Сіднеї цього року здобув три медалі – «золото» з бігу на 1500 метрів, «срібло» в плаванні на 50 метрів вільним стилем та «бронзу» в плаванні на 100 метрів вільним стилем.


#Пауерліфтинг #Спорт

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також