Ковель відзначає 500-річчя надання Магдебурзького права. «Легенда про Ковель» - на сцені «Просвіти»

2018 рік є особливим для нашої громади. 24 грудня - 500 років з часу надання Ковелю Магдебурзького права. У 1518 році мешканці почали називати себе городянами і отримали чимало прав та привілеїв. У народному домі “Просвіта” відбулись урочистості з нагоди ювілею. Присутніх в залі привітав міський голова Олег Кіндер. Розповідають на офіційному сайті Ковельської міської ради.

Артисти аматорського театру театру «10-й ряд 10-те місце» представили театралізоване дійство за мотивами твору Олени Мокроусової «Легенда про Ковель». На сцені народного дому “Просвіта” ожила історія Ковеля. Глядачам було презентовано унікальну виставу, в якій було задіяно понад 100 осіб. Крім акторів, це – танцювальні колективи «Пірует» і «Барвінок», фольклорний гурт «Намисто».

У 1518 році своєю грамотою польський король Сигізмунд І дозволив князю Василю Сангушку утворити з села Ковле місто з наданням йому Магдебурзького права. Тут почали відбуватися ярмарки і торги, запроваджувалось внутрішнє самоврядування.

На сцені глядачі побачили і королеву Бону, яку зіграла режисер Альона Малюга-Мельникова, короля Сигізмунда – Володимир Солов’янчик, князя Сангушка – Олександр Поліщук, коваля – Михайло Бразінський, його наречену Ганнусю - Софія Ліпич.

Надзвичайної урочистості усьому дійсту додав голос, який звучав зі сцени. Натхненно і велично передала зміст поеми Оксана Мизовець. Акторська майстерність, яскраві костюми, надзвичайно вдалий текст, хореографія, музика – усе це і створило диво на сцені, а злагоджена, командна робота дала гарний результат.#МагдебурзькеПраво #ІсторіяКовеля #Театр #Просвіта

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також