У Ковелі впродовж 2017-2018 років виписано майже 70 тисяч рецептів за програмою «Доступні ліки»

У Ковелі впродовж 2017-2018 років було виписано майже 70 тисяч рецептів, які дозволили пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом ІІ типу зекономити на життєво необхідних ліках. На це було спрямовано понад 4,5 мільйона гривень з державного бюджету. Про це повідомили на офіційному сайті Ковельської міської ради.

Обрали для програми ці хвороби, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності українців або суттєво знижують якість життя населення.

Нагадаємо, що в Україні понад рік діє програма "Доступні ліки". За її допомогою українці, які страждають від певних захворювань, можуть отримати безкоштовно або із невеликою доплатою необхідні для лікування препарати.

Щоб скористатися програмою, найперше потрібно звернутися до сімейного лікаря, який видасть правильно оформлений рецепт на препарат. Отримати виписані медикаменти можна в аптеці з позначкою "Доступні ліки" – безкоштовно або з частковою доплатою.

За даними МОЗ, учасником програми є кожна третя аптека. У Ковелі їх 18.

З 1 квітня 2019 року в рамках реформи Міністрерство охорони здоров'я змінює принцип виділення грошей на програму. Замість розподілу коштів по регіонах, гроші йтимуть за конкретним пацієнтом до аптеки, де йому зручно отримувати препарат.

Для цього замість паперового рецепту діятиме електронний – система надсилатиме смс-повідомлення на мобільний телефон пацієнта. За ним українці зможуть отримати ліки, незалежно від місця проживання, у будь-якій аптеці, яка підписала договір з Національною службою здоров'я.#ДоступніЛіки

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

У Ковелі з робочим візитом перебував заступник міністра охорони здоров’я України Роман Ілик

У Ковелі з робочим візитом перебував заступник міністра охорони здоров’я України Роман Ілик
Посадовець зазначив, що у Ковелі надзвичайно ефективна співпраця міської влади з керівництвом МТМО. На його думку, сюди можна приїжджати з інших міст повчитися.

Як у Ковелі працює Програма «Доступні ліки»?

Як у Ковелі працює Програма «Доступні ліки»?
За 5 місяців цього року ковельськими лікарями виписано понад 20 тисяч рецептів, за якими отримали медикаменти майже 9 тисяч осіб на суму 1 мільйон 186 тисяч гривень.