Ковельська молодь побувала в місті Бжозув (Польща), де взяла участь в освітньому проекті програми «Еразмус+» ВІДЕО

У рамках міжнародної співпраці, за сприяння міської влади, ковельчани стали учасниками одного із освітніх проектів програми «Еразмус+», що реалізується на польсько-українському прикордонні з метою обміну досвідом між молоддю двох країн у сферах освіти, спорту, культури. Організатором цього міжнародного проекту був Василь Байцим докторант Науково-дослідного економічного інституту (м. Київ) координатор проекту ЄС "Транскордонний центр діалогу культур Польща-Білорусь-Україна".

До складу групи входили представники молодіжного центру «Місто ідей», студентської та учнівської молоді навчальних закладів Ковеля: ЗОШ №1, Ковельського промислово-економічного коледжу та Ковельського Центру професійно-технічної освіти. Це - Анна Бакун, Анастасія Гончарук, Іванна Мороз, Денис Вальтер, Арсен Воробей, Ілона Лисяк, Анна Чирук, Андрій Воздіган та Микола Корнят. Це творчі особистості, які успішно займаються танцями, співом, грою на музичних інструментах, образотворчим мистецтвом, фото та відеозйомкою.

Ковельчани разом зі своїми однолітками з Польщі та України проживали та навчалися у туристичному центрі «Чардворек» в місті Бжозув (пол. Brzozów - адміністративний центр Березівського повіту Підкарпатського воєводства).

Україну у цьому проекті представляло ще три групи молоді (близько 40 осіб) — з Києва, Запоріжжя та Маріуполя.

Учасники проекту кажуть, що поїздка була насиченою подіями та навчально-пізнавальними заходами. Відбулось чимало цікавих різнопланових інтеграційних зустрічей, екскурсій, навчальних семінарів та практичних занять, творчих вечорів, концертів та імпрез, відвідали різноманітні культурні заклади та місця відпочинку польського Підкарпаття, благодійні акції. Були уроки верхової їзди на конях, практикуми з надання медичної допомоги у надзвичайних ситуаціях. Навчалися різних стилів танцю, спробували себе у якості музикантів, фотографів, операторів, освітлювачів. А ще - ділилися секретами фото та відеомонтажу за допомогою сучасних комп'ютерних програм зі своїми однолітками.

В рамках проекту були організовані навчальні екскурсії, які вкотре засвідчили, що обидва народи мають багато спільного у своєму історичному минулому в культурі та побуті. Ковельчани відвідали найбільший у Польщі музей народної архітектури під відкритим небом у Саноці; музей скла у Кросно - відоме як місто склодувів, один з центрів скляної промисловості в Європі; знайомилися з історією у підземеллях міста Жешува, пізнавали секрети театрального мистецтва у інтерактивному музеї театру у Кракові; знайшли кобзу і кобзаря у краєзнавчому музеї Бжозува, побачили багато різдвяних вертепів у базиліці Непорочної Марії Діви у селі Стара Весь (Підкарпатського воєводства).

Цікаво та змістовно проходили вечори у «Чардворку»: збиралися гуртом, спілкувалися, співали, танцювали, дивилися кіно. Ковельська група молоді організувала виступ на Старий Новий рік, об'єднавши довкола себе учасників проекту з інших міст України та Польщі. Виготовили Різдвяну зірку, вінчували виконували колядки та щедівки.

Учасники проекту отримали сертифікати, які свідчать про проходження курсу навчання в рамках європейської освітньої програми «Еразмус+».

А ще поїздка була корисною у плані майбутньої співпраці між творчими колективами. Куратор групи Наталія Прокопів повідомила, що ковельчани були приємно вражені майстерністю й талантом вихованців польського танцювального колективу «Kleks» (у перекладі з польської — пляма, клякса). Тож, заручившись підтримкою начальника відділу культури ковельського міськвиконкому Вікторії Савлук, запросили нових друзів на міжнародний фестиваль «Танцююче місто», який відбудеться цьогоріч у Ковелі уже втринадцяте.

«Еразмус+» вважають найуспішнішим освітнім проектом ЄС. У цьому переконалася й ковельська молодь. Адже змістовне дозвілля у поєднанні з навчанням дало не лише надзвичайні враження, а й нові знання, корисний досвід, цікаві знайомства. А відтак, позитивні напрацювання, які обов'язково матимуть успішне втілення у майбутньому.
#Проекти #ЄвропейськийСоюз #Освіта #польща_україна

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

Індустріальний парк «Ковель» може стати найбільшим платником податків в області та платформою для товаропотоку з Європою та Китаєм

Індустріальний парк «Ковель» може стати найбільшим платником податків в області та платформою для товаропотоку з Європою та Китаєм
Планують, що там з’явиться від 3 до 4 тисяч нових робочих місць. Його відкриття може зробити Волинь одним з найбільших логістичних центрів.

Завдяки грантовим коштам Євросоюзу у Ковелі реконструюють «Локомотив» ВІДЕО

Завдяки грантовим коштам Євросоюзу у Ковелі реконструюють «Локомотив» ВІДЕО
Міська влада розраховує й на 20 мільйонів гривень державної субвенції та власний фінансовий ресурс. В рамках міжнародного проекту передбачена реконструкція спортивних споруд 70-х років і у двох містах-партнерах Польщі та Білорусі.