Ковельські депутати підтримали ковельчан та звернулися до Прем'єр-міністра щодо ситуації із зайвими кубами газу в платіжках

Ковельчани, як, зрештою і багато інших споживачів по всій Україні, почали піднімати питання нарахування зайвих кубів газу ПАТ «Волиньгаз» та, відповідно, завищені суми у рахунках, які отримують до сплати. Мова йде про застосування коефіцієну приведення до стандартних умов до споживачів, котрі мають встановлені газові лічильники. У платіжках, окрім нарахувань за місяць, є додаткові суми за «різницю в об’ємах спожитого газу в стандартних і робочих умовах». А це щоразу додаткові витрати, які, на думку ковельчан, є неправомірними.

З цими питаннями вони досить часто зверталися як до місцевої влади, так і до адвокатів. Адвокат Інна Талашко від імені ковельчан звернулася до депутатів міської ради, аби ті, у свою чергу, ініціювали звернення до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Оксани Кривенко.

Під час засідання 48-ї сесії обранці громади прийняли відповідне рішення та підтримали ковельчан, аби з'ясувати законність таких дій з боку надавача послуг ПАТ «Волиньгаз».

Звернення подаємо без змін:

"Звертаємось до Вас з проханням вирішити проблемне питання, яке виникло при розрахунках споживачів з операторами газорозподільних мереж через донарахування кубів газу людям щомісячно, починаючи з жовтня 2018 року. Це відбувається тому, що газ в точках, де його передають із загальної системи облгазам, і у побутових споживачів обліковується по-різному. У системі його рахують при температурі +20 градусів, а лічильники у споживачів — при фактичній температурі навколишнього середовища.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг заборонила операторам газорозподільної системи проводити донарахування в платіжки за природний газ, зокрема Постановою НКРЕКП від 23.11.2018р. № 1488 заборонено ПАТ „ Волиньгаз „ приводити об”єми використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов при здійсненні комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами.

Однак, на даний час вищезгадана Постанова облгазом не виконується. Жителі міста Ковеля і надалі отримують від Оператора газорозподільних систем – ПАТ «Волиньгаз» платіжні квитанції по оплаті за газ з завищеними показниками обсягу спожитого природного газу у зв’язку з застосування коефіцієнту приведення до стандартних умов.

Відповідно до пункту 11 частини 1 статті 17 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» НКРЕКП  контролює додержання ліцензіатами законодавства у відповідній сфері регулювання і ліцензійних умов провадження господарської діяльності та вживає заходів до запобігання порушенням ліцензійних умов.

Згідно статті 19 вищевказаного Закону Регулятор здійснює державний контроль за дотриманням суб’єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов шляхом проведення планових та позапланових виїзних, а також невиїзних перевірок відповідно до затверджених ним порядків контролю.

Враховуючи вищевикладене, з метою захисту прав та інтересів жителів міста - споживачів природного газу, для запобігання зростання соціальної напруги серед населення, звертаємось до Вас з проханням врегулювати дане питання на законодавчому рівні шляхом ініціювання внесення змін до Закону України “Про ринок природного газу” та вжити заходів, спрямованих на перевірку дотримання Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації “Волиньгаз” Ліцензійних умов здійснення господарської діяльності з розподілу природного газу в частині правомірності здійснення донарахування побутовим споживачам обсягів, які враховують різницю у приведенні до стандартних умов за період з 01.12.2015р. по 30.09.2018р. та застосування того ж коефіцієнту приведення до стандартних умов, починаючи з жовтня 2018 року і по нині".

#Волиньгаз #Депутати #СесіяМіськоїРади

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

Представників ОСББ, ЖБК, управителів будинків запрошують на нараду з питань укладання договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж

Представників ОСББ, ЖБК, управителів будинків запрошують на нараду з питань укладання договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж
Це зумовлено зміною порядку технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будинків, підприємств побутового та комунального призначення.

Волинянам не обов'язково сплачувати «рекомендований платіж» за газ

Волинянам не обов'язково сплачувати «рекомендований платіж» за газ
Враховуючи ситуацію з оплатою комунальних послуг, що склалася через недобросовісні дії ТОВ «ВолиньГаз Збут», питання розглядатимуть на комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.