Бджолярі та аграрії Ковеля і району домовлялися як господарювати, аби бджоли не труїлися і урожай був гарним

У приміщенні Ковельського СЛАТ «ТУР» відбулась розширена нарада з бджолярами та аграріями краю. Про це повідомляє Ковельська райдержадміністрація.

На початку зібрання голова Ковельської РДА Віктор Козак акцентував увагу на тому, що бджолярі і аграрії мають віднайти певний компроміс та порозуміння у своїй діяльності, аби уникнути ситуацій з отруєнням бджіл.

Одна з проблем пасічників – це обробка аграріями полів пестицидами, в результаті якої гинуть бджоли. Є законодавство, що передбачає певні кроки по недопущенню таких випадків. Саме його всі суб’єкти господарювання і повинні дотримуватися.

Відтак, аграріям необхідно обов’язково повідомляти пасічникам, не пізніше ніж за три доби до початку обробки рослин. При цьому вказати місце, дату і час проведення обробітку, назву препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату, встановлювати спеціальні попереджувальні знаки безпеки з указаною датою обробітку посівів. Обробка сільськогосподарських культур повинна здійснюватися виключно препаратами, офіційно дозволеними в переліку пестицидів та агрохімікатів в Україні.

Провина за отруєння бджіл не може лежати тільки на аграріях, значну відповідальність несуть і власники пасік. Після отримання повідомлення про майбутню хімічну обробку бджоляру необхідно на період обробки вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати виліт бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів.

Учасникам наради роздано Пам’ятку про порядок реєстрації, розміщення пасіки та вжиття заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробітку посівів пестицидами та дії, які необхідно вжити, якщо отруєння бджіл таки сталося. Пасіки підлягають обов’язковій реєстрації, але не всі бджолярі мають паспорти на свої пасіки. То ж фахівці надали роз’яснення щодо порядку отримання ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, її реєстрації та обстеження.

У підсумку наради її учасники прийшли до висновку, що потрібно посилити співпрацю між сільгоспвиробниками, органами місцевого самоврядування та пасічниками стосовно недопущення загибелі бджіл при обробці полів пестицидами. Взаємоповага, розуміння потреб один одного, комунікація та поширення сільгоспвиробниками інформації про плани обробки посівів і дерев дозволять уникнути випадків загибелі бджіл.

Участь в нараді взяли:
- голова райдержадміністрації Віктор Козак,
- голова районної ради Андрій Броїло,
- директор ДУ «Волинська обласна фіто санітарна лабораторія» Євгенія Лихач,
- голова асоціації ГО «Братство бджолярів землі Волинської» Володимир Дмитрук,
- начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Анатолій Тимофіюк,
- начальник відділу контролю в насінництві та розсадництві ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» Ольга Мартинюк,
- начальник відділу контролю за обігом засобів захисту рослин ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» Світлана Климчук,
- начальник Ковельського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Микола Король,
- директор Ковельської міжрайонної державної лабораторії Державної Служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Ольга Товстига.


#Підприємці

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

З 1 січня 2019 року зросли розміри штрафів за порушення трудового законодавства

З 1 січня 2019 року зросли розміри штрафів за порушення трудового законодавства
Сектор з питань праці відділу економічного розвитку Ковельського міськвиконкому інформує, які розміри штрафних санкцій і за що можуть бути накладені на суб'єктів господарювання.