Про перспективи створення транспортно-логістичного центру поблизу Ковеля говорили на колегії в ОДА

Минулого тижня на засіданні колегії облдержадміністрації обговорили проекти, які реалізовуватимуть у 2019-2021 роках. Перспективний план розвитку на три роки сформували за пропозиціями районів та об’єднаних територіальних громад Волині. З-поміж інших розглянули проект індустріального парку «Ковель», який може бути створений поблизу Ковеля в селищі Черкаси.

- Там планується відкриття наступних видів діяльності: створення елеватора, логістичного центру, цеху з переробки борошна, холодильника для зберігання фруктів, заводів з виробництва макаронних виробів, з переробки ягід та фруктів, з консервації та з переробки олійних культур, - розповів директор департаменту економіки та європейської інтеграції облдержадміністрації Ігор Чуліпа.


Та найголовнішим та найбільшим у цьому індустріальному парку – є реалізація митно-логістичного центру. Основне завдання – перетворити область на логістичний HUB, аби Волинь стала західними ворітьми України у Європу. Для цього область має унікальне розташування. Зокрема, місто Ковель розташоване на перетині двох магістральних потоків: із західної Європи через Одесу на країни з Азії, із Чорного моря до Балтійського моря усі транспортні автомобільні та залізничні потоки також перетинаються у Ковелі.

- Сприяє цьому і те, що до Ковеля прокладена вузька європейська колія, а від Ковеля у Польщу є наша широка вітчизняна колія. Усі ці складові дають можливість області стати логістичним HUBом України. Хочемо перепланувати, аби ці потоки, які йшли на країни Азії через Росію, йшли через Україну. У цьому нас підтримують і європейські партнери, - продовжив Ігор Чуліпа.


До того ж, за його словами, польська сторона на сьогодні має затверджений проект розбудови митного пункту перетину в Дорогуську. Затверджений урядом Польщі 5-річний план передбачає зведення третього мосту і створення вантажного терміналу площею 36 га для розмитнення автомобілів.

- Польська сторона розуміє, що якщо вони не будуть сприяти нам в аналогічній симетричній розбудові Ягодина, то їхній проект втрачає сенс. Тому не скористатися такою можливістю – не розумно і з нашої сторони, - резюмував Ігор Дмитрович.


До слова, голова облдержадміністрації Олександр Савченко відзначив, що ця ідея виникла не випадково. У цьому процесі буде багато учасників. Вартість проекту близько 600 мільйонів євро. Але його реально побудувати за декілька років, - зауважив Олександр Ілліч.


Джерело - Волиньська ОДА

#ОлександрСавченко #ІндустріальнийПаркКовель #Проекти

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

Ковельчан відзначили державними нагородами

Ковельчан відзначили державними нагородами
Військового капелана Станіслава Беспалова нагородили відзнакою Президента України, а начальника управління Пенсійного фонду Інну Самолюк - Почесною грамотою Кабінету Міністрів.