1. Головна
  2. Новини
  3. КовельPost вітає театр-студію «10 ряд 10 місце» з Міжнародним днем театру

КовельPost вітає театр-студію «10 ряд 10 місце» з Міжнародним днем театру

Міжнародний день театру відзначається 27 березня щорічно з 1962 року. Цей день є справжнім святом не тільки для акторів сцени в усьому світі, але й для мільйонів глядачів.

У 1795 році був відкритий перший в Україні стаціонарний театр у Львові. У Києві перший стаціонарний театр з’явився у 1806 році, в Одесі – в 1809, в Полтаві – в 1810. Становлення класичної української драматургії пов’язане з іменами Івана Котляревського, який очолив театр у Полтаві, та Григорія Квітки-Основ’яненка, основоположника художньої прози в новій українській літературі.

У другій половині 19 століття в Україні поширився аматорський театральний рух. Розпочинали діяльність корифеї українського театру – драматурги і режисери Михайло Старицький, Марко Кропивницький та Іван Карпенко-Карий. Заслуга швидкого розвитку театру належить також і видатній родині Тобілевичів, члени якої виступали під сценічними псевдонімами Івана Карпенка-Карого, Миколи Садовського і Панаса Саксаганського. Кожен із них не лише створив власну трупу, а й був видатним актором і режисером. Провідною зіркою українського театру того часу була Марія Заньковецька.

Ковельський аматорський експериментальний театр-студія розпочав свою діяльність зовсім недавно. З грудня 2017 року почалися репетиції малого складу театру-студії, а 22 січня 2018 року - відбулася перша прем'єра. 27 березня 2018 року, у Міжнародний день театру, Ковельський аматорський експериментальний театр-студія обрав собі назву – «10 ряд 10 місце».

Нині колектив театру - це чудова команда творчих, амбітних, інтелектуальних, енергійних людей різного віку та роду зайнятості: у складі театру-студії близько 50 учасників, які бажають розвиватись і творити.

Керівник та викладач студії Альона Малюга-Мельникова – музикант, вокаліст, письменниця, поетеса, танцівниця, актриса, режисер. Закінчила Національний Педагогічний Університет ім. М.П.Драгоманова, акторську школу-студію та відділення режисури кіно і телебачення в Київському Національному Університеті театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого.

Впродовж десяти років була куратором щорічного міжнародного театрального фестивалю жіночих моновистав «Марія» у Національному Академічному театрі ім. І.Франко. Дебютувала на Віденському балу у Національній Опері України під керівництвом і при підготовці церемоніймейстера Чапкіса Г.М. Має чималий досвід акторської та режисерської діяльності, є автором текстів, музикантом і виконавицею ролей.

Сьогодні, 27березня, театр «10 ряд 10 місце» запрошує на музичну виставу «Сорочинський ярмарок», яка розпочнеться о 18:00 в залі народного дому «Просвіта».


#Театр #Просвіта

Коментарі

Читайте також

27 березня у Ковелі - «Сорочинський ярмарок»

27 березня у Ковелі - «Сорочинський ярмарок»
Ковельський аматорський театр-студія «10 ряд 10 місце» презентує прем'єру музичної вистави з інтерактивними елементами за мотивами повісті Миколи Гоголя.

Вихованка ковельської дитячої студії театрального мистецтва Софійка Шевчук зайняла друге місце у конкурсі читців поезії ВІДЕО

Вихованка ковельської дитячої студії театрального мистецтва Софійка Шевчук зайняла друге місце у конкурсі читців поезії ВІДЕО
Творчі змагання обласного рівня відбулись на Ковельщині у Колодяжному і були присвячені 148-й річниці від Дня народження Лесі Українки.