1. Головна
  2. Новини
  3. У Ковелі волонтери-екологи закликають не залишати "відкриті рани" на стовбурах беріз

У Ковелі волонтери-екологи закликають не залишати "відкриті рани" на стовбурах беріз

Прийшла весна, прекрасна пора, коли все починає оживати після зимової "сплячки", сонечко не тільки світить, але й вже трішки прогріває холодну землю, по стовбурах дерев починає бриніти сік, набухають бруньки, з'являються перші квіти та комахи, одним словом - все пробуджується.

Так, і в саме цей чудовий період починається заготівля березового соку, смачного та корисного. Всі йдуть-їдуть за ним, щоб отримати перші поживні речовини: вітаміни та мікроелементи, які так необхідні нашому організму після виснажливої зими.

- Ще хтось тільки починає його збирати, а хтось вже набрався з надлишком, але в кінцевому рахунку після такої сокозаготівлі, ми бачимо одну й ту ж саму сумну картину: кожного року порозкидана тара навколо та відкриті "рани" на стовбурах берізок! Чому таке користувацьке ставлення: використали та покинули на поталу природі, а нічого страшного, само затягнеться?!, - пишуть волонтери-екологи у нещодавно створеній групі "Цінуй та Бережи! (Kovel'UK)" в соцмережі Фейсбук.


- Е, ні, помиляєтесь! Набравши соку, обов’язково допоможіть березі залікувати рани – хоча б для того, щоб наступного року було вам до чого повернутися. Для цього після збору соку замастіть надріз пластиліном, воском, господарським милом або закрийте його мохом. Це вбереже дерево від проникнення в нього бактерій і різних грибків, які можуть спричинити загнивання надрізу, і, можливо, призвести до загибелі дерева! Цінуйте та Бережіть, і хай всі дари природи йдуть вам тільки на користь!, - закликають природолюби.


#Екологія

Коментарі

Читайте також

У Ковелі через підпал сухої трави вогонь пошкодив чотири авто на штрафмайданчику

У Ковелі через підпал сухої трави вогонь пошкодив чотири авто на штрафмайданчику
Пошкоджено PEUGEOT Partner, Daewoo Lanos на українській реєстрації та два BMW на іноземній реєстрації, які перебували на території тимчасового тримання транспортних засобів Ковельського відділу поліції.