Волинська облрада гальмує закупівлю обладнання для першокласників

Волинь увійшла до списку областей, де під загрозою зриву вчасні закупівлі обладнання для першого класу у рамках «Нової української школи». Про це повідомляє ВолиньРоst з посиланням на прес-службу Міністерства освіти і науки.

Голова Волинської ОДА Олександр Савченко вимагав термінового скликання сесії обласної ради у березні, якої вже не було три місяці. Відтак, без рішень депутатів область не може витрачати кошти на розвиток. Однак депутати зберуться на пленарне засідання лише в травні.

Є 12 областей-лідерів, які найближчим часом розпочнуть закупівлі. Обласні ради Волинської й Івано-Франківської областей планують розподілити гроші на закупівлю обладнання для перших класів НУШ лише в травні, а Київська, Тернопільська та Запорізька області взагалі не мають розуміння щодо можливих термінів прийняття цього рішення.

«Основна проблема в цих регіонах – з боку обласних рад, бо саме вони мають розподілити кошти. Дуже важливо, щоб суспільство знало: якщо у Волинській, Івано-Франківській, Київській, Тернопільській та Запорізькій областях парти та шкільне обладнання не встигнуть поставити до 1 вересня – це провина вашої облради, яка не змогла зібратися, щоб просто віддати далі гроші на місця для закупівель. Саме ці люди будуть винні в тому, що ваші діти не отримали парт, інших меблів та дидактичних матеріалів вчасно», – зазначила міністр освіти та науки Лілія Гриневич.


Без такого розподілу органи місцевого самоврядування не можуть розпочати закупівлі, а значить є високий ризик зриву цього процесу до 1 вересня. Як повідомила начальник фінансового управління м. Ковеля Валентина Романчук, ковельські освітяни також очікують субвенцію з держбюджету для придбання меблів та іншого необхідного обладнання для першокласників «Нової української школи».


#НоваУкраїнськаШкола #Освіта #ОлександрСавченко

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також