До Ковеля приєднають Ружинську сільську територіальну громаду

На сесійному засіданні міської ради, яке відбулося сьогодні 25 квітня, депутати прийняли важливе для кількох громад рішення — надали згоду на добровільне приєднання Ружинської сільської територіальної громади Турійського району до міста Ковеля. Документ було ухвалено у зв'язку зі зверненням Ружинської сільської голови Галини Дишлюк від імені депутатів сільської ради та мешканців сіл Ружин, Клевецьк та Городилець. Ковельська ОТГ наразі буде єдиною міською об'єднаною громадою на Волині, центром якої стане місто обласного значення.

Що отримають громади сіл та міста Ковеля, об'єднавшись в одну територіальну одиницю? На це питання відповідає депутат міської ради Андрій Мілінчук.

- Насамперед, громади сіл матимуть державне фінансування, якого раніше не отримували. Впродовж наступних п'яти років з державного бюджету сільська громада, яка приєдналася до Ковеля, отримуватиме на свій розвиток орієнтовно від 500 тис грн до 1 млн грн в рік (це залежить від кількості населення). Ці гроші громади зможуть використати на ремонт доріг, вуличне освітлення, влаштування парків, спортивних майданчиків, стадіонів, ремонт навчальних закладів, бібліотек та ін.


Варто зауважити, що державні гроші отримають лише ті громади, які об'єднаються у 2019 році. Кошти надходитимуть у бюджет Ковеля, але з цільовим використанням — лише для сільської місцевості. Місто цих коштів на свої потреби використати не зможе. Що отримає місто?

- Якихось певних доходів від приєднання сіл Ковель наразі не матиме, - каже Андрій Мілінчук. - Але отримає можливість розвиватися. Ковель займає площу 47 кв км, та має 70 тисяч населення. У нас ще є куди розвиватися в межах Ковеля. А у перспективі, отримавши нові території, можливостей для розвитку і розбудови буде ще більше. Ми зможемо залучати інвесторів для будівництва нових об'єктів. Крім того, новостворені ОТГ матимуть право отримати від держави у своє управління землі поза межами населених пунктів, які нині є у віданні Держгеокадастру. Це дасть змогу розробити новий Генплан та врахувати будівництво промислових та житлових зон. А відтак, надати земельні ділянки громадянам, зокрема й учасникам АТО та ООС. До прикладу, яку ми маємо ситуацію з містом Луцьком? Навколо нього уже створені об'єднані територіальні громади. Маючи площу 42 кв км. і 215 тисяч населення, територіально Луцьк уже не має можливості розбудовуватися та розширювати свої межі.


Є ще один позитивний момент, на який розраховують сільські мешканці. Ружинська громада має проблему транспортного сполучення. Питання проведення конкурсів на забезпечення пасажирських перевезень громадським транспортом вирішується на обласному рівні — Волинською ОДА. Приєднавшись до Ковеля, це питання можна буде вирішити на місцевому рівні. Ковель зможе самостійно проводити відповідні тендери на визначення перевізників на маршрути у межах своєї громади.

Щодо управління: у 2020 році на чергових місцевих виборах мешканці Ружина, Клевецька та Городильця братимуть участь у виборах міського голови Ковеля та депутатів міської ради, у яку матимуть змогу балотуватися також. У своїй сільській громаді обиратимуть старосту, який входитиме до складу виконкому. Кількість депутатів у раді залишиться незмінною — 36, оскільки залежить від кількості мешканців територіальної одиниці.


#ОТГ #Ковель #Депутати #СесіяМіськоїРади

Коментарі

Читайте також

Чи підтримають міські депутати приєднання Ружина, Городильця та Клевецька до Ковеля?

Чи підтримають міські депутати приєднання Ружина, Городильця та Клевецька до Ковеля?
Ковельська міська рада оприлюднила проект рішення про надання згоди на добровільне приєднання Ружинської сільської територіальної громади Турійського району до Ковеля.

Чи виграє Ружин джек-пот у Ковеля?

Чи виграє Ружин джек-пот у Ковеля?
Мешканці Ружина, що у Турійському районі, більшістю голосів підтримали приєднання до Ковельської ОТГ. Адже є перспектива: Ковель у майбутньому може стати потужним логістичним центром не лише Західної України, а й Східної Європи.