В урочищі Мар’їне перепоховали останки визволителів Ковельщини

7 травня, напередодні Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, на військовому кладовищі в урочищі Мар’їне Ковельського району перепоховали останки воїнів, які загинули у 1944 році при визволенні міста Ковеля та Ковельського району. У результаті пошукових робіт, проведених пошуковим загоном «Відродження», було виявлено останки 63 солдат (раніше повідомлялося про 56). На Ковельщині перепоховали 61 бійця. Ще двох перепоховають на Чернігівщині 9 травня: у м. Ніжин та м. Красне, звідки вони родом.

Віддати данину шани полеглим воїнам прийшли представники влади, ветеранських організацій, військовослужбовці Ковельського міського об'єднаного військвого комісаріату та військової частини А-2042 (м. Ковеля), учні ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, духовенство, жителі навколишніх сіл.

- П’ятеро солдатів ми ідентифікували за знайденими медалями та капсулами, котрі містили особисті дані військових. Решта — залишаються невідомими, — розповів керівник пошукового загону полковник Вадим Дорофєєнко.


Вивчивши списки втрат полеглих бійців, припускають, що серед знайдених є Герой Радянського Союзу капітан Клименко Андрій Васильович, 1913 року народження. Він загинув 27 квітня 1944 року. Знайдені поруч з останками нагороди та інші речі, які мають історичне значення, пошуковці планують віддати у місцевий ковельський музей.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих солдат, на честь їх подвигу пролунав військовий залп. Панахиду відслужив митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир.

Завершили скорботні заходи виконанням Гімну України та покладанням квітів.


#ДеньПамяті #ІсторіяКовеля #СкорботніЗаходи

Коментарі

Читайте також