Юна ковельчанка, якій збирали гроші на трансплантацію кісткового мозку, перебуває у Турецькій клініці

15-річна ковельчанка Валерія Воробей, якій збирали кошти на трансплантацію кісткового мозку, перебуває на обстеженні у Туреччині. Про це повідомила її мама Наталія Копець.

- Ми знаходимося в Стамбулі. Проходимо дообстеження, яке займає досить довгий час. До трансплантації, як і всі, проживаємо на квартирі. Два рази на тиждень у нас планове обстеження, в яке входить контроль аналізу крові і консультація лікаря. При потребі нас кладуть в стаціонар, щоб прокапати тромбоконцентрат або ж кров і за пару годин відпускають на квартиру. Запущена "програма пошук донора". В Туреччині, на жаль, не знайшлося людини, яка би могла стати нам донором. Тому тепер пошук іде в європейському банку донорів. Це все знову займає багато часу. Але я не хвилююся за життя своєї дитини, тому що тут завжди є лікарі і ліки, які нам допоможуть. Лікарня і весь медперсонал, включаючи перекладачів і всіх хто знаходиться в лікарні, працюють 24/7, - повідомляє Наталія Копець.


Чи виділило Міністерство охорони здоров'я України кошти на саму операцію, родина Валерії поки не знає. На руках мають лише гарантійний лист. Проте коштів, які надасть міністерство, буде недостатньо, аби пройти повний курс лікування, оплатити проживання, харчування та інші витрати, які несе родина у зв'язку з довготривалим перебуванням у Туреччині.

- Того, що виділить МОЗ, недостатньо для нашого одужання. Але сума для нас значна, тому ми дуже вдячні за це, - каже мама Валерії.


Тож збір коштів необхідно продовжувати. Поки Наталія з донькою були у Ковелі, організовували благодійні заходи, аби зібрати гроші на лікування. Нині цього зробити вони не в змозі. А на банківські рахунки кошти від благодійників та небайдужих людей уже не надходять. Можливо, через брак інформації. Тож повідомляємо, що Валерія та її сім'я ще потребують фінансової допомоги. Кожен може долучитися до збору коштів, аби юна ковельчанка змогла одужати та повернутися в рідне місто.

Наталія Копець висловлює вдячність усім, хто допомагає. Та розповідає про велику підтримку, що надає українцям діаспора у Туреччині - Українське Товариство в Стамбулі.

- Хочу розповісти ще про людей, з якими я тут познайомилася. Це, насамперед, мами з дітками з різних країн і міст. Але всіх нас об'єднує спільне - здоров'я наших дітей. Тому ми спілкуємося і тримаємося разом. А ще тут є дуже чудові люди з України, які проживають в Стамбулі. Які допомагають нам пройти цей складний шлях. Підтримують у всіх питаннях і відволікають від лікарняних стін. Влаштовують цікаві зустрічі і прогулянки. Допомагають фінансово і морально. Дай Бог їм здоров'я і сили знаходити час на добрі справи.


Нагадаємо, що Валерія хворіє з 2014 р. Спочатку була лейкопенія, потім ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура. Було проведено різнопланове лікування, яке давало тимчасовий ефект. У листопаді 2018 року встановили діагноз - мієлодиспластичний синдром (гіперклітинний варіант). Лікування немає. Єдиний шанс на життя - це трансплантація.

Карта Ощадбанку 5167 4901 6021 5092 Копець Наталія Євгеніївна
Картка ПриватБанку 5168 7573 4583 8181 Копець Олександр Миколайович

тел. 098 909 91 99


#Благодійність

Коментарі

Читайте також

Ковельчан закликають приєднатися до благодійних справ міського осередку Червоного Хреста України

Ковельчан закликають приєднатися до благодійних справ міського осередку Червоного Хреста України
З 1 по 30 квітня під гаслом "100 років милосердя" триватиме Всеукраїнський місячник Товариства Червоного Хреста, яке саме сьогодні - 18 квітня, відзначає 101 рік з часу своєї діяльності в Україні.