1. Головна
  2. Новини
  3. Чергові випадки кору на Ковельщині: минулого тижня захворіло 20 осіб. Це найвищий показник в області

Чергові випадки кору на Ковельщині: минулого тижня захворіло 20 осіб. Це найвищий показник в області

В Україні епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір залишається неблагопо­лучною. З початку року захворіло понад 47 тис. українців, від ускладнень кору померло 16 людей, шестеро із них діти. Повідомляє Волинський обласний лабораторний центр.

За даними закладів охорони здоров’я, на Волині з початку року зареєстровано близько 1800 випадків кору. (В минулому році за цей же період було встановлено 550 випадків). В області захворюваність утримується на середньому рівні, щотижнево реєструється понад 70 захворілих. Найбільше хворих в попередній тиждень зафіксовано в Ковельському районі (20 осіб), Любомльському районі (19 осіб), Володимир-Волинському районі (13 осіб), Маневицькому районі (6 осіб), в інших районах реєструються поодинокі випадки. Відсоток госпіталізації становив 66% (50 осіб) від усіх, хто звернувся за медичною допомогою.

32% від усієї кількості захворілих – це дорослі (24 особи), серед них семеро працюючих. Найураженішою групою серед дитячого населення є учні шкіл та студенти професійно-технічних навчальних закладів – це близько половини від усіх постраждалих дітей.

На сьогодні в області зареєстровано чотири активних спалахи кору – один в навчально-виховному закладі та три спалахи в побуті.

Єдиний надійний захист від кору – це щеплення, особливо якщо у регіоні зафіксовано спалах захворюваності. Саме тому Міністерство охорони здоров’я внесло зміни в Наказ, котрий регламентує проведення щеплень для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи при виникненні осередку.

Щеплення дорослих.

Раніше безоплатно вакцинуватися проти кору могли дорослі, що контактували з хворими та люди з груп професійного ризику (медики, освітяни, військові, студенти) з віковим обмеженням до 30 років. Проте, кількість хворих на кір серед дорослого населення щотижнево зростає, а вік захворілих перевищує 30 років. Тому, зараз безоплатно щепитися від кору зможуть дорослі будь-якого віку.

Вакцинація проводиться всім дорослим, котрі:

контактували з хворими (вакцинацію рекомендовано зробити впродовж 72 годин);
не хворіли на кір та не мають підтверджених даних про щеплення у медичній карті;
не мають імунітету проти кору (за результатами аналізів на наявність антитіл IgG).
Дорослій людині достатньо зробити одне щеплення проти кору для формування імунітету.
Щеплення немовлят до 1 року.

Відтепер дозволено робити щеплення від кору малюкам вже з 6 місячного віку (до 6 місяців вакцину КПК не застосовують).

Така доза вакцини не зараховується як перша, а вважається “нульовою”, подальші планові щеплення потрібно проводити за Календарем профілактичних щеплень: в 12 місяців (перша доза вакцини КПК) і 6 років (друга доза).

Область забезпечена достатньою кількістю якісної вакцини КПК (проти кору, паротиту та краснухи) виробництва Бельгії та США.

Зробити щеплення вакцинами, закупленими державним коштом, можна у комунальному медзакладі, де пацієнт підписав декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Згодом вакцинувати безоплатно будуть також у приватних медзакладах та лікарів-ФОПів, котрі підписали договір з Національною службою здоров’я України.

#Вакцинація #Кір

Коментарі

Читайте також

У Ковелі та Ковельському районі за два тижні рівень захворюваності на ГРВІ зменшився удвічі

У Ковелі та Ковельському районі за два тижні рівень захворюваності на ГРВІ зменшився удвічі
На Волині спостерігається поступове зниження інтенсивності епідемічної активності застудних захворювань. Проте незначні локальні перевищення епідпорогу все ж є. Переважно хворіють діти шкільного віку.

Відтепер вакцинуватися можна не лише у лікарнях та поліклініках

Відтепер вакцинуватися можна не лише у лікарнях та поліклініках
Лікарі - фізичні особи-підприємці, що мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики, також можуть робити щеплення за місцем надання медичних послуг, - Міністерство охорони здоров’я України.