Ковельська випускниця обурена невідповідністю шкільної програми тестам ЗНО з історії

Відома у Ковелі юна журналістка, учасниця масштабного проекту «Погляд молоді на місто» Ангеліна Капітула виклала у мережу гнівний пост після складання ЗНО з історії, у якому траплялися некоректні запитання.

До речі, вона не єдина, кого обурили завдання. Випускники навчальних закладів різних міст України також вимагають визнати деякі питання тестів некоректними, оскільки вони передбачають неоднозначні відповіді. Своє звернення Ангеліна адресувала фахівцям Українського центру оцінювання якості освіти та заступнику міністра освіти і науки. Випускниця переконана, що навіть один бал може бути вирішальним для вступу на бюджетну форму навчання.

"Це ЖАХ, що траплялося з учнями 4 червня 2019 року на ЗНО з історії України.

Запитання, які мають лише одну ЧІТКУ відповідь? Завдання, що дійсно не викликають ніяких зайвих сумнівів? Програма, згідно з якою "фахівці" УЦОЯО складають тести??? Ні, не чули.

Неймовірно негативну реакцію викликало 58 завдання із ЗНО з історії України в більшості випускників. Зараз трішки про це завдання: у 58 тесті потрібно було встановити хронологічну послідовність подій. Одне з пунктів - ухвалення польським сеймом рішення про ліквідацію козацьких полків на Правобережній Україні. У програмі є дата 1713 рік - ліквідація козацтва на Правобережній Україні (те, що в нас і запитували). Звісно, багато хто вибрав саме цю дату та поставив її на четверте місце в хронологічній послідовності. Тоді в чому проблема?

Проблема в тому, що так звані "фахівці" мають на нас трішки інші плани. Замість 1713 року вони поставили 1669 рік (дата, якої немає в програмі, а чомусь є зовсім інша дата 1713 рік). Відповідно у всіх, хто подумав про 1713 рік, усе завдання пішло шкереберть. Максимальну кількість балів (3) таким учням не бачити.

Запитання до УЦОЯО: чому Ви це робите? Невже не можна скласти запитання, які не будуть викликати зайві сумніви не лише у вчителів, а й в учнів? Я вже навіть мовчу про те завдання, у якому Ваші "фахівці" випадково сплутати фотографії двох церков. Проте це завдання зарахується у всіх (1 бал), а свою ганебну помилку з 58 тестом (3 бали) Ви не хочете визнавати. Думали, що придумаєте якесь виправдання і все буде добре? Ні, мені здається, Ви дійсно не усвідомлюєте силу завзятих абітурієнтів, які хочуть повернути свої справедливо заслужені бали.

Чесно, я у Вас дуже сильно розчарувалася. До ЗНО з історії України вважала, що немає поганих завдань, є погано підготовлений учень. Проте моя думка змінилася на 180°
(виправлено Ангеліною Капітулою, - авт.). Якщо Ви всіма силами стараєтесь"валити" учнів, щоб менше з них проходило на бюджет, то вітаю, у Вас це дуже добре виходить", - йдеться у повідомленні Ангеліни Капітули.

#ПоглядМолодіНаМісто #ВеликаІдея #Освіта

Коментарі

 • Інженер
  Не знаю як з історією, а от з математикою, і геометрією зокрема, поганенько.
  "Проте моя думка змінилася на 360°. Тобто зробила повний оберт і лишилася спрямованою в тому ж напрямку.
  Відповісти
 • Юзер
  Так, її пост поганенький. На "відому юну журналістку" щось зовсім не тягне... Хоча, наполегливості багато, тож усе вдасться! Щасти!
  Відповісти
 • Ольга
  Ковель пост! Її думка змінилась на 360С? Це значить не змінилася!Попитайте в математиків!
  Відповісти
 • Ангеліна Капітула
  Люди тільки й роблять, що концентруються на помилках інших. Замітили якусь хибу - промовчіть. Я вже виправила цю помилку в пості. Навіщо писати про це мільйон разів? Ця стаття абсолютно не про 360° чи математику. Я писала про несправедливість щодо всіх учнів, які складали ЗНО з історії. Шкода, що ви це не помітили...
  Відповісти

Читайте також

15 листопада відзначає день народження Почесний громадянин міста Ковеля Анатолій Семенюк

15 листопада відзначає день народження Почесний громадянин міста Ковеля Анатолій Семенюк
КовельРost вітає іменинника з особистим святом! Про Анатолія Семенюка пише юна ковельська журналістка, учасниця проекту «Погляд молоді на місто», учениця ЗОШ №7 Вікторія Бруча.