1. Головна
  2. Новини
  3. 17 червня ковельчан запрошують вшанувати пам'ять розстріляних у 1941 році в'язнів Ковельської тюрми

17 червня ковельчан запрошують вшанувати пам'ять розстріляних у 1941 році в'язнів Ковельської тюрми

З ініціативи Ковельської філії ГО “Союз Українок” та за підтримки міської влади з метою гідного вшанування пам’яті жертв трагічних подій, які відбувались на території нашого міста у перші дні війни, у Ковелі пройде поминальний захід. Повідомляють на офіційному сайті Ковельської міськради.

17 червня об 11.30 год. біля пам’ятника розстріляним в’язням Ковельської тюрми, що на кладовищі на вулиці Незалежності, за участі представників місцевої влади, духовенства, жителів міста відбудеться панахида та покладання квітів.

Довідково:

У червні 1941 року енкаведисти розстрілювали в’язнів по всіх тюрмах Західної України. 23 червня 1941 року. Для ковельчан це – трагічна дата, адже саме в цей день ми втратили багато своїх земляків. Перед початком війни у її стінах ковельської тюрми перебувало більше 250 ув’язнених. Камери були заповнені селянами, робітниками, інтелігенцією, молоддю, які відстоювали інтереси України і прагнули кращого майбутнього… Усі вони були розстріляні.

23 лютого 1942 року у Ковелі відбулася траурна церемонія перепоховання тіл в’язнів ковельської тюрми на центральному православному цвинтарі з дозволу німецької влади та при активній участі «Просвіти».


#СкорботніЗаходи

Коментарі

Читайте також