Змінено порядок розслідування та обліку нещасних випадків на виробництві

Рішенням Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337 затверджено нову редакцію Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві. Документом удосконалено процедуру проведення розслідувань та ведення обліку нещасних випадків і професійних захворювань, що сталися з працівниками на підприємствах незалежно від форми власності. Повідомляє Ковельське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області.

Дію документа розширено на всіх застрахованих (офіційно працевлаштованих) осіб, фізичних осіб - підприємців, осіб які здійснюють незалежну професійну діяльність, членів фермерських господарств, осіб які працюють на умовах цивільно-правового договору та ін.

Зазначеною постановою Кабінету Міністрів України передбачено, зокрема, термін давності для розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, який становитиме три роки з дня їх настання. У той же час у разі встановлення факту нещасного випадку за рішенням суду розслідування проводиться незалежно від дати його настання.

Збільшено перелік обставин, за яких настає страховий випадок державного соціального страхування громадян від нещасного випадку, професійного захворювання, аварії на виробництві.

Також документом продовжені терміни проведення розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) до 5 робочих днів (проти 3 днів в попередній редакції), спеціального розслідування – до 15 робочих днів (проти 10 днів). Зменшено кількість документів, які оформляються за результатами роботи комісії з розслідування: складається акт за формою Н-1/П (якщо нещасний випадок пов'язаний з виробництвом) або Н-1/НП (якщо не пов'язаний), акт за формою Н-5 скасований.

Реалізацією цього правового акта забезпечуватиметься належний соціальний захист громадян, постраждалих на виробництві. Постанова набере чинності 1 липня 2019 року.


#СоціальнийЗахист

Коментарі

Читайте також

На Волині більше 165 тисячі гривень аліментів стягнуто завдяки суспільно корисним роботам батьків-боржників

На Волині більше 165 тисячі гривень аліментів стягнуто завдяки суспільно корисним роботам батьків-боржників
Одними із найефективніших засобів примусу для забезпечення виконання зобов’язань неплатників аліментів є суспільно корисні роботи.

Понад 140 тисяч гривень з міського бюджету отримають ковельчани на лікування та соціальну підтримку

Понад 140 тисяч гривень з міського бюджету отримають ковельчани на лікування та соціальну підтримку
Кошти виділять відповідно до рішення, прийнятого на засіданні комісії з питань соціального захисту населення, призначення різних видів соціальних допомог та житлових субсидій.