1. Головна
  2. Новини
  3. Ковельчанин, який допомагає наркозалежним, висловився на підтримку реабілітаційних центрів, які закрили у Луцьку

Ковельчанин, який допомагає наркозалежним, висловився на підтримку реабілітаційних центрів, які закрили у Луцьку

Ковельчанин Едуард Аскеров - колишній наркоман, а нині незалежний консультант, який вдосконалює свою фахову майстерність в Українському інституті психотерапії залежності, допомагає алко- та наркозалежним позбавитися згубних звичок, висловився на підтримку реабілітаційних центрів.

Зауважимо, що 19 червня співробітники поліції Волині у співпраці з Північним регіональним управлінням Державної прикордонної служби України за процесуального керівництва прокуратури області викрили злочинну діяльність незаконних реабілітаційних центрів для алко- та наркозалежних осіб, які діяли в обласному центрі та Луцькому районі (відділення реабілітаційного центру «Ренесанс» у Луцьку та Гаразджі). Про це повідомляє прес-служба Національної поліції Волині. (Про деталі проведених обшуків та їх причин можна дізнатися на сайті Нацполіції за посиланням: https://vl.npu.gov.ua/news/).

Стурбований тим, що сталася, Едуард Аскеров на своїй сторінці у Фейсбук висловив своє бачення ситуації щодо закриття реабілітаційних центрів.

- Проблема наркоманії – це всесвітня проблема. Але в нашій країні вона не суспільна, а особиста. Тому що держава повністю відсторонилася від її вирішення. Люди самі намагаються якось справлятися зі своєю бідою. Як вміють, як виходить… І як же образливо, коли замість допомоги їм ще й заважають. Виявляється лікування наркоманії та алкоголізму в реабілітаційних центрах – це незаконно. А платна медицина під виглядом благодійних внесків – це законно? Виникає питання, що захищає наш закон – процвітання нищівних хвороб в угоду нарко і алко- бізнесам? Мабуть «відкати» правоохоронним органам з діяльності таких кримінальних структур досить вагомий. Інакше, як пояснити їхню хамську поведінку при розгонах реабілітаційних центрів. Наче рейдерські захоплення – обличчям в підлогу працівників і розпуск хворих без повідомлень рідним. Поліцію не хвилює, що це може остання надія людей на спасіння своїх родичів. Зрештою хіба для них це люди? Це ж наркомани і алкоголіки. Вони не варті уваги. Чи розумієте ви, благодійники в погонах, що робите? Звільняючи, так би мовити, залежних людей від примусового лікування, ви штовхаєте їх на зустріч смерті і зводите нанівець довготривалі титанічні зусилля рідних і близьких, - йдеться у дописі Едуарда.


Згодом на сторінці Едуарда Аскерова з'явився новий допис, у якому він поділився власною історією зцілення від наркозалежності.

- Виявляється лікування наркоманії та алкоголізму в реабілітаційних центрах – це незаконно. Усіх реабілітованих було повернено до дому. На жаль більшість з них на сьогодні повернулися до вживання наркотиків та алкоголю. Батьки в повному розпачі, адже всі старання та надія на одужання дитини знову втрачено. Колись в минулому подібна ситуація була в мене. Я повертався з твердим рішенням не вживати, але хвороба виявилася сильнішою за мою силу волі і духа. Я знецінив усі старання батьків і їхню допомогу, а що далі… А далі відчуття вини і сором за свій зрив і повернення у вживання.

В той час, я потребував знову допомоги, яка виявилася на сьогодні незаконною. Я повернувся в той самий центр, який вважається не відповідає законодавству, але це була остання надія для мене і моїх рідних. Звичайно мене знову підтримали батьки, адже на щось краще в той час, розраховувати в нашій державі не було можливості. Друга спроба була результативною для нашої сім'ї і підтверджує, що навіть в такий важкий час не потрібно розчаровуватись і здаватися батькам
, - поділився враженнями ковельчанин.#ЕдуардАскеров #НаціональнаПоліція

Коментарі

  • Едуард Аскеров
    Якщо у вашій сім'ї є проблема залежності від хімічних речовин прошу звертатися за допомогою і бузкоштовною консультацією. Анонімність нашого спілкування буде дотримано. Тел 0967881289
    Якщо у вашій сім'ї є проблема залежності від хімічних речовин прошу звертатися за допомогою і бузкоштовною консультацією. Анонімність нашого спілкування буде дотримано. Тел 0967881289
    Відповісти

Читайте також

Аби алко- чи наркозалежність не призвела до в'язниці, з ковельчанами, схильними до правопорушень, працює незалежний консультант

Аби алко- чи наркозалежність не призвела до в'язниці, з ковельчанами, схильними до правопорушень, працює незалежний консультант
Едуард Аскеров в минулому й сам пройшов нелегкий шлях: був наркозалежним, двічі відбував покарання у в'язниці. Нині допомагає іншим позбутися згубних звичок та відчути усю повноту життя.

Від наркомана з дев'ятирічним стажем до рятівника наркозалежних. Історія ковельчанина Едуарда Аскерова

Від наркомана з дев'ятирічним стажем до рятівника наркозалежних. Історія ковельчанина Едуарда Аскерова
Двічі сидів у в'язниці. Намагався накласти на себе руки. За період вживання наркотиків 13 його друзів по голці померли. «Cвого сина подумки я уже поховала, але життя взяло верх», - каже його мама.