1. Головна
  2. Новини
  3. У ковельській гімназії відкрили філію центру канадознавства СНУ імені Лесі Українки

У ковельській гімназії відкрили філію центру канадознавства СНУ імені Лесі Українки

У ковельській гімназії відкрили філію центру канадознавства СНУ імені Лесі Українки, - повідомляє офіційний сайт Ковельської міської ради.

На урочисту подію прибув Валерій Полковський, доктор філософії, президент компанії «East European Opportunities» («Східноєвропейські можливості», м. Сейнт-Альберт, Канада). Чоловік уже понад двадцять років живе в Канаді, але не забуває про своє коріння. Він є одним з активних волонтерів, який об’єднує представників діаспори задля підтримки й розвитку освіти і науки України.

Варто сказати, що Валерій Полікарпович допоміг у створенні Центру в Ковелі, передав чимало літератури українською та англійською мовами, яка друкувалась в Канаді. Навчальний заклад впродовж року активно займається цим напрямком у своїй діяльності, співпрацює зі Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки, де уже працює такий Центр. Його керівник Ірина Калиновська теж серед почесних гостей.

Директор міської гімназії Олена Вальчук постійно наголошувала, що саме завдяки цим людям і було створено Центр канадознавства у Ковелі. Їх в Україні лише три. Всі вони діють при ВУЗах, а у Ковелі вперше філія запрацювала у закладі загальної середньої освіти. Основна мета - більше довідатись про дружню нам країну, її історію, культуру, про людей, які там мешкають, але мають українське коріння.

- Добре було б, щоб матеріалами центру користувались не лише гімназисти, але і їх батьки. Хотілося, щоб цей канадознавчий рух поширився на багато людей. Важливо знати про цю країну, аби у подальшому розширювати напрямки співпраці з нею, - говорив Валерій Полковський.


Він відзначив, що йому дуже сподобався Центр у гімназії. На його думку, важливо, що це перша філія в Україні, отже і можливостей у них для реалізації різноманітних проєктів більше.

Для роботи осередку канадознавства відведено один з кабінетів. Над його дизайном працювали педагоги, батьки. Родзинкою стали книжкові полиці, де й розмістили літературу, яку отримали. Також затишну атмосферу створюють малюнки мами одного з учнів, художниці Світлани Солодун.

Гімназисти для гостей презентували свої напрацювання з дослідження суспільно - політичного життя країни, продемонстрували знання літератури канадських авторів. А далі запросили гостей на літературно-науковий захід, присвячений творчості Любо́ві Василів-Базюк. Це - українська письменниця, яка уже понад 70 років мешкає в Канаді. Вона є магістром бібліотекарства та інформацій, почесним професором СНУ імені Лесі Українки.

Письменниця народилася в селі Видерта Камінь-Каширського району Волинської області, неодноразово приїжджала у рідні краї. На жаль, зараз їй не дозволяє подорожувати здоров’я. Жінці 30 вересня виповниться 90 років.

Варто сказати, що ініціативна група педагогів гімназії з командою науковців факультету іноземної філології СНУ імені Лесі Українки досліджували життєвий і творчий шлях українсько-канадської письменниці, вигравши грант від Канадського інституту українських студій Альбертського університету (м. Едмонтон, Канада) за підтримки Меморіального фонду імені Петра Чорного.

- Колектив гімназії вкотре довів, що вони не бояться бути першовідкривачами, готові до реалізації нових проєктів, розширення своїх знань. І це додає авторитету навчальному закладу та загалом освітній галузі нашого міста, - зазначив заступник міського голови Ігор Прокопів.


Ігор Ярославович вручив подарунки гостям - Валерію Полковському та режисеру Джіні Кравець-Пейзант, яка привезла для перегляду документальний фільм, присвячений канадському драматургу з українським корінням Джорджу Ризі.#Освіта

Коментарі

Читайте також