У Ковелі відбувся брифінг військового комісара. Йшлося про осінній призов

Сьогодні, 25 вересня, відбувся брифінг військового комісара Ковельського об’єднаного міського військового комісаріату Сергія Гладуна за участю його заступника Андрія Середюка, голови медичної комісії військкомату Валентини Басисти та начальника відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонно-мобілізаційної та кадрової роботи Валерія Мацюка. Йшлося про осінній призов. Пише офіційний сайт Ковельської міської ради.

Військовий комісар, підполковник Сергій Гладун відзначив, що Указом Президента України від 30 січня 2019 року у жовтні – грудні 2019 року оголошено призов на строкову військову службу.

Призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Мають право на відстрочки: за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти, продовження професійної діяльності.

Звільняються від призову ті, хто за станом здоров’я визнані непридатними до військової служби; які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку; виконали обов’язки служби у резерві (протягом 1 та 2 контрактів); батько або мати, рідний брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів; до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах; були засуджені до позбавлення (обмеження) волі; після закінчення ВНЗ присвоєно військове (спеціальне) офіцерське звання.

Термін проходження служби становить 18 місяців, а для тих, хто має вищу освіту ступеня "магістр" – 12.

При призові на строкову військову службу всі, хто у складі команди буде направлений до військової частини отримають одноразову грошову винагороду у розмірі 3842 грн. та 370 – 450 грн. (в залежності від посади) щомісячного грошового забезпечення.

За порушення правил військового обліку, неявку за викликом до військового комісаріату без поважних причин призовники притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством.

Про організацію медичного огляду призовників говорила голова медичної комісії Валентина Басиста. Зокрема, зазначивши, що спеціалісти ретельно обстежують юнаків, а якщо виявляють якусь недугу — обов'язково відправляють їх на лікування, додаткове обстеження. Придатність хлопців до військової служби за станом здоров’я та фізичного розвитку кожним лікарем-спеціалістом визначається методом індивідуальної оцінки.

Сергій Гладун наголосив, що призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в ООС не залучатимуться.


#ВійськоваСлужба

Коментарі

Читайте також

Строковика, який з автоматом втік з військової частини у Володимирі, покарали «умовним»

Строковика, який з автоматом втік з військової частини у Володимирі, покарали «умовним»
Нагадаємо, 18-річний юнак із Миколаївщини самовільно покинув частину 16 квітня, взявши з собою автомат і патрони. Через три доби його затримали, опору він не чинив та був знесилений.

У Ковелі понад півтисячі призовників не з'явились на комісію під час весняного призову

У Ковелі понад півтисячі призовників не з'явились на комісію під час весняного призову
Ковельським об’єднаним міським військовим комісаріатом підбито підсумки весняної призовної кампанії. Служити до війська відправили 20 ковельчан, 352 отримали відстрочки.