1. Головна
  2. Новини
  3. У Ковелі депутати прийняли звернення щодо реалізації так званої «формули Штайнмаєра»

У Ковелі депутати прийняли звернення щодо реалізації так званої «формули Штайнмаєра»

Сьогодні, 4 жовтня, згідно розпорядження міського голови Олега Кіндера відбулась позачергова сесія Ковельської міської ради, - повідомляють на офіційному сайті.

На її розгляд зокрема, було винесено проєкт рішення про звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо політичної ситуації, котра склалась навколо реалізації так званої «формули Штайнмаєра».

Усі присутні у залі депутати підтримали його. Позицію обранців громади, викладену у зверненні, буде скеровано до вищого керівництва держави.

Президенту України
В.ЗЕЛЕНСЬКОМУ

Голові Верховної Ради України
Д. РАЗУМКОВУ

Прем’єр-міністру України
О. ГОНЧАРУКУ

ЗВЕРНЕННЯ
щодо політичної ситуації, котра склалась навколо реалізації так званої «формули Штайнмаєра»


Ми, депутати Ковельської міської ради, обурені та занепокоєні з приводу ситуації, котра складається навколо проблематики окупованого Російською Федерацією Донбасу та Криму, а саме реалізації так званої «формули Штайнмаєра». На наше переконання, такий підхід є нічим іншим, як спробою повернути Україні окуповані території виключно на умовах та в інтересах Москви. Більше того, у разі реалізації запропонованих положень Україна може отримати політично некерований анклав, котрий безпосередньо впливатиме не на ключові державні рішення, а насправді буде нічим іншим, як рупором та представником інтересів Москви. Також процес повернення окупованого Донбасу в лоно України за цією «формулою» може остаточно та безповоротно винести за дужки питання окупованого Криму, а в подальшому і його визнання російським.

Керуючись логікою захисту національних інтересів та пам’ятаючи про ту високу ціну, котру Україна платить за прагнення будувати власну державу, наголошуємо, що окупований Донбас може бути повернутий в лоно України виключно на наших позиціях. Тобто, місцеві вибори в окупованому Донбасі можуть бути проведені тільки після безумовного виведення абсолютно всіх російських військ і техніки під ретельним наглядом відповідних міжнародних організацій. Питання врегулювання проблематики окупованого Донбасу може йти виключно в пакеті з питанням повернення Криму, будь-які інші сценарії є нічим іншим, як спробою закамуфлювати під мирний процес капітуляцію перед противником.

Окремо слід наголосити на так званому «Нормандському форматі», який, на наше переконання, сьогодні набирає обрисів інструменту змови проти України та слугує алгоритмом вирішення проблематики Донбасу й Криму на шкоду національним інтересам України. Нагадаємо, що шлях до Другої світової війни відкрила в 1938 році так звана «Мюнхенська змова», через яку тодішні великі держави прагнули досягнути миру будь-якою ціною. Ціна, як відомо, була більш ніж жахливою.

У разі реалізації цієї ганебної «формули», послаблення, а то й відміна міжнародних санкцій щодо російського агресора буде лише питанням часу. А це, у свою чергу, тільки переконає ворога в правильності його дій та сприятиме нарощуванню агресії з можливістю подальшого збройного захоплення українських територій і можливого початку справді великої війни, з катастрофічними непередбачуваними наслідками не тільки для України, а й для Європи та світу загалом.

Депутатський корпус Ковельської міської ради закликає військово-політичне керівництво української держави жодним чином не йти на імплементацію так званих пропозицій за «формулою Штайнмаєра», бо в запропонованому вигляді вони є нічим іншим, як інструментом досягнення імперських геополітичних інтересів Росії за рахунок державного суверенітету та незалежності України.

Вимагаємо від чинного Президента України в логіці врегулювання проблематики Донбасу і Криму керуватися виключно національними інтересами, українським законодавством та визнаними міжнародними правовими нормами.


Прийнято на 56-тій позачерговій сесії
Ковельської міської ради
VІІ скликання
4 жовтня 2019 року


#Депутати #СесіяМіськоїРади

Коментарі

Читайте також

У Ковелі біля пам'ятника Тарасу Шевченку відбувся мітинг «Ні капітуляції»

У Ковелі біля пам'ятника Тарасу Шевченку відбувся мітинг «Ні капітуляції»
Головною причиною проведення заходу стала загроза підписання українською стороною так званої «Формули Штайнмайєра». У ході мітингу було підтримано ініціативу скликання позачергової сесії Ковельської міської ради.

Сьогодні, 4 жовтня, у Ковелі скликають позачергову сесію міської ради, аби звернутися до керівництва держави

Сьогодні, 4 жовтня, у Ковелі скликають позачергову сесію міської ради, аби звернутися до керівництва держави
Це пов'язане з необхідністю продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, а також політичною ситуацією щодо реалізації так званої «формули Штайнмаєра».

У Ковелі збудують мультифункціональний майданчик для занять ігровими видами спорту

У Ковелі збудують мультифункціональний майданчик для занять ігровими видами спорту
На 55-ій сесії міської ради, яка відбулась сьогодні, депутати погодили зміни до міського бюджету. Зокрема, йшлося і про кошти на спортивний об’єкт, який облаштують біля НВК №13.