1. Головна
  2. Новини
  3. Чи можливо власникам квартир у багатоповерхівках Ковеля встановити індивідуальне опалення?

Чи можливо власникам квартир у багатоповерхівках Ковеля встановити індивідуальне опалення?

З метою реалізації права споживачів на відключення від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води, у Ковелі створено постійно діючу комісію, яка розглядає питання відповідної компетенції.

Першим кроком, який мають зробити споживачі, є написання заяви про відключення на ім'я міського голови, яка передається на розгляд комісії.

Комісія розглядає заяву споживачів про відключення квартири/житлового будинку, від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води.

У разі позитивного висновку приймається рішення про відключення квартири/будинку та надаються пропозиції щодо типу системи індивідуального чи автономного теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання), яку можна встановити в будівлі після відключення.

Під час прийняття рішення Комісія враховує технічні можливості наявних мереж газопостачання, водопостачання та електропостачання населеного пункту чи окремого кварталу (мікрорайону) щодо забезпечення живлення запропонованої власником (співвласниками) будівлі системи, та за потреби надає пропозиції органу місцевого самоврядування щодо збільшення потужностей, а також заміни систем внутрішньоквартальних, магістральних мереж електро-, газо-, водо-, теплопостачання, потрібних для встановлення в будівлі системи індивідуального чи автономного теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) та пропозиції щодо фінансування таких заходів.

Комісія передає рішення, яке має рекомендаційний характер, до виконавчого комітету Ковельської міської ради. Копія рішення надається заявникові. Рішення органів місцевого самоврядування можуть бути оскаржені в судовому порядку.

Важливо, що згідно Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 26 липня 2019 року N 169, власники квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку мають право відключити свою квартиру чи нежитлове приміщення від ЦО та ГВП та влаштувати систему індивідуального теплопостачання у разі, якщо не менше як половина квартир та нежитлових приміщень цього будинку уже відключена від централізованого опалення та/або гарячого водопостачання.

Встановити індивідуальне опалення у квартирах можна й у разі, якщо відповідну заяву про відключення підпишуть усі власники квартир та нежитлових приміщень, які є у будинку, за рішенням загальних зборів мешканців.

Не допускається примусове відокремлення від ЦО та ГВП власників квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирних будинках у разі відключення інших власників у цьому приміщенні.

Відокремлення (відключення) квартири чи будинку від ЦО та ГВП здійснюється у міжопалювальний період.

Розроблення проєкту відключення від ЦО та встановлення системи індивідуального теплопостачання, забезпечує власник. Усі витрати здійснюються за рахунок власника.

Детальніше про Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води за посиланням:
http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE33953.html

#Благоустрій #ОпалювальнийСезон

Коментарі

Читайте також

На Волині збудують 6 мультифункціональних спортивних майданчиків, зокрема у Ковелі та Ковельському районі

На Волині збудують 6 мультифункціональних спортивних майданчиків, зокрема у Ковелі та Ковельському районі
Будівництво проведуть за кошти державного бюджету в сумі 4,9 мільйона гривень. Місцеві бюджети також мають профінансувати не менше, ніж 50% загальної вартості робіт.

У Ковелі відбулось відкриття найбільшого на Волині футбольного поля зі штучним покриттям ФОТО

У Ковелі відбулось відкриття найбільшого на Волині футбольного поля зі штучним покриттям ФОТО
Аналогів такому спортивному майданчику наразі немає в області. Його збудовано на території міського центру «Спорт для всіх» за кошти міського бюджету та благодійного фонду «Патріоти Волині».