1. Головна
  2. Новини
  3. Фахівці Ковельського центру з надання правової допомоги безкоштовно консультують громадян

Фахівці Ковельського центру з надання правової допомоги безкоштовно консультують громадян

Надання правової допомоги, зокрема одиноким громадянам, громадянам похилого віку, з обмеженими фізичними можливостями за місцем їх проживання - один із пріоритетних напрямків роботи Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та підпорядкованих йому бюро правової допомоги.

18 жовтня 2019 року фахівчиня Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Надія Клімук здійснила виїзд до місця проживання клієнта з обмеженими фізичними можливостями, інваліда І групи жителя села Воля Ковельського району. Повідомляють на офіційному сайті Регіонального центру.

На скаргу чоловіка з приводу перешкоджання зі сторони родича користуватися та розпоряджатися власним житлом Надія Клімук надала роз’яснення, що відповідно до статті 379 Цивільного кодексу України, житлом фізичної особи є житловий будинок, квартира, інші жилі приміщення, призначені та придатні для постійного або тимчасового проживання.

Реалізовуючи своє право, громадяни можуть користуватися тільки тим житлом, право користування яким виникло з правочину або на законній підставі. Спори щодо права користуватися житлом вирішуються у судовому порядку. Фахівчиня центру ознайомила з переліком документів, необхідних для отримання вторинної правової допомоги та представництва інтересів клієнта в суді.

Нагадаємо, що майже п’ять років в регіоні успішно функціонує система безоплатної правової допомоги, яка забезпечує надання первинної правової допомоги (консультації, роз’яснення, витяги з законодавства, заяви, скарги, претензії), а також вторинної правової допомоги (захист від кримінального та адміністративного обвинувачення, складення процесуальних документів, представництво в суді).

- Наша місія – захист прав людини шляхом забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей і правової спроможності представників соціально вразливих груп, територіальних громад та спільнот. Отож, якщо Ви потребуєте поради чи консультації з правового питання, маєте намір чи необхідність звертатися до суду за захистом своїх прав у спорі з фізичною особою або органами місцевої чи державної влади, набули статусу підозрюваного, свідка чи потерпілого в кримінальному провадженні, або відповідача в цивільній справі, - не зволікайте, скористайтесь своїм конституційним правом на безоплатну правову допомогу від держави, - каже директор Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, адвокат Василь Ковальчук.


#ПравоваДопомога

Коментарі

Читайте також

У Луцьку відбулась пресконференція «Безоплатнаправовадопомога як інструмент соціальної справедливості»

У Луцьку відбулась пресконференція «Безоплатнаправовадопомога як інструмент соціальної справедливості»
Захід для мес-медіа присвятили питанням ролі системи безоплатної правової допомоги в Україні, обговоренню тенденцій її розвитку та кращого досвіду.