1. Головна
  2. Новини
  3. У Ковелі аматорський експериментальний театр представив виставу «Поки прядеться нитка...»

У Ковелі аматорський експериментальний театр представив виставу «Поки прядеться нитка...»

Ковельський аматорський експериментальний театр-студія «10 ряд 10 місце» презентував нову виставу, - пише офіційний сайт Ковельської міської ради. Прем'єра відбулася у Народному домі «Просвіта». Це вже п’ята велика постановка театру, який створили майже два роки тому. На цей раз репертуар колективу поповнився філософсько-політичною драмою - новелістичною трилогією «Поки прядеться нитка...» (за творами Віктора Гребенюка "Вітер після бурі", "Чужий", "Крижем" та "Ефект Вертера").

Одну з новел “Крижем” уже бачив ковельський глядач. За словами режисерки та художньої керівниці Альони Малюги-Мельникової, читаючи книгу Гребенюка, вона вирішила поєднати кілька творів, адже у них йдеться про досить повчальні випадки, які створено на основі реальних фактів.

- У першій новелі ми говоримо, що вчорашні друзі, односельці, які були один біля одного, розійшлись по різних військах і стали ворогами. Правдивий і пронизливий твір про тяжкий гріх розбрату українців. Пройшло понад 70 років й історія повторюється — розділені родини, брати, родичі знову опинились по різні сторони барикад. Про це пише Гребенюк в іншому творі, - розповідає керівниця театру.

Аби все поєднати в одну сюжетну лінію, Альона Малюга-Мельникова використала давньогрецьку легенду про трьох мойр, які вважалися богинями людської долі. Одна з них пряде нитку життя, друга проводить її крізь усі небезпеки, переплітає з іншими, а третя - перерізає нитку й уриває життя людини.

Розуміння та відчуття акторів, їх майстерна гра дозволили втілити задум на сцені. Як розповідають учасники постановки, досить багато часу довелось відшліфовувати кожен епізод, аби глядач проникся цією історією.
- Ця вистава відрізняється тим, що довелося поєднати епохи. І я виконувала роль давньогрецької богині Клото, яка весь час пряла нитку долі. Ми були зв’язковою ланкою. Таким чином ми були провідниками, допомагали глядачеві підійти і морально підготуватися до кожного, більш сучасного сюжету. І, насправді, ця нитка долі має плестися — і нехай вона не обрізається дуже довго в кожної людини! , - розповідає акторка Ольга Пірожик, яка з перших днів є учасницею студії.

До слова, вперше ковельський театр цю виставу представив на IV Всеукраїнському та II Міжнародному фестивалі аматорських театрів «Fortuna Fest» в місті Черкаси. Колектив отримав відзнаку у номінації "За найкраще трактування патріотичної теми і висвітлення соціально гострих питань українського суспільства".

Чимало теплих і щирих слів прозвучало від ковельських глядачів. Привітали акторів та режисерку Альону Малюгу-Мельникову з прем’єрою міський голова Олег Кіндер та його заступник Ігор Прокопів. Вони зауважили, що дуже радує і проймає гордість за те, що у Ковелі є такий чудовий аматорський колектив, який за короткий проміжок часу зумів досягти такого високого рівня.


#Театр

Коментарі

Читайте також

Ковельські театрали представили прем'єру нової п'єси на міжнародному театральному фестивалі

Ковельські театрали представили прем'єру нової п'єси на міжнародному театральному фестивалі
Ковельський аматорський експериментальний театр-студія «10 ряд 10 місце» отримав відзнаку в одній з номінацій за постановку новелістичної трилогії «Поки прядеться нитка...». Нині актори готуються до прем'єри у Ковелі.