1. Головна
  2. Новини
  3. Директор Ковельської гімназії побувала на міжнародній конференції у Флоренції

Директор Ковельської гімназії побувала на міжнародній конференції у Флоренції

На запрошення Ради Європи Олена Вальчук, директор міської гімназії Імені Олени Пчілки, мала чудову можливість взяти участь у Міжнародній конференції «Компетентності в дії», яка проходила у Флоренції в рамках програми «Демократична школа» під гаслом «Вільно спілкуватись, безпечно навчатись». Повідомляє офіційний сайт Ковельської міської ради.

В Італії 140 освітян представляли 86 шкіл 25-ти країн Європи. До складу делегації з України увійшли п’ять директорів закладів освіти (Ковель, Київ, Кропивницький, Конотоп, Миргород) та стільки ж вчителів англійської мови (Миколаїв, Ірпінь, Мелітополь, Ніжин, Слов'янськ).

На відкритті учасників привітали представники Ради Європи, міністерства освіти Італії та ректорату університету Флоренції.

- Варто зазначити, що я здобула цінний досвід з проблеми розвитку демократичної культури в школі. Ми детально проаналізували Рамку компетентностей для культури демократії, яка є важливим документом, що ґрунтується на цінностях Ради Європи, а саме: правах людини, демократії та правовладді, ділиться враженнями педагог.

На практичному занятті з проблеми портфоліо розповіли про організацію роботи в школі так, щоб кожен учень мав своє портфоліо, адже воно демонструє його особисте зростання, дає змогу визначити та скоректувати індивідуальну траєкторію розвитку дитини. Важливо, що учасники конференції мали можливість поділитись досвідом з представниками шкіл європейських країн про те, як розвивати демократичну культуру в школі та запозичити новий прогресивний досвід.

- Цікавим було спілкування у групах щодо розбудови демократичного середовища в закладах освіти. Я працювала разом з представниками шкіл Англії, Норвегії, Шотлндії, Швеції, Румунії, Греції, Італії, Швейцарії, Фінляндії та Австрії. Ми розповідали про свої проєкти, співуправління в школах, співпрацю з громадою та напрацювали спільне бачення щодо подальших кроків у розбудові освітнього середовища в школах, - розповідає Олена Вальчук.

Корисною була участь у практичному занятті, де учасники демонстрували презентації та постери про проєктну діяльність школи та особливості розвитку демократичного середовища, розповідали про свої труднощі та досягнення. Педагогам запропонували якісні стандарти для навчання учнів методом соціальних проєктів. Проаналізували, які компетентності, а саме навички, цінності, ставлення та знання потрібно практикувати, щоб успішно вирішувати суспільні проблеми. Учасники конференції отримали в подарунок цінні книги з проблеми створення демократичного середовища в школах.#Освіта

Коментарі

Читайте також