1. Головна
  2. Новини
  3. У Ковелі та Ковельському районі виявлено 256 ВІЛ-інфікованих осіб, одна з них – вагітна

У Ковелі та Ковельському районі виявлено 256 ВІЛ-інфікованих осіб, одна з них – вагітна

Згідно даних кабінету «Довіра» Ковельського МТМО, у 2019 році в Ковелі та Ковельському районі виявлено 25 ВІЛ-інфікованих осіб, із них 1 – вагітна, 3 дітей, які народилися від ВІЛ-інфікованих матерів, 20 осіб – носії інфекцій, що передаються статевим шляхом, 2 особи, що мають наркозалежність. Такі дані оприлюднила директор міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Інна Третяк.

Станом на 1 грудня 2019 року на диспансерному обліку перебуває 256 ВІЛ-інфікованих; з них - 54 особи є хворими на СНІД (клінічно виражена ВІЛ-інфекція). 15 людей цьогоріч померло від СНІДу. І це лише за офіційними даними!

Упродовж листопада – грудня у Ковелі проводяться різноманітні заходи, присвячені Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, які привертають увагу широкої спільноти до проблеми ВІЛ-інфекції та її соціальних наслідків.

Ковельський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з ГО «Альфа–клуб» провели власне експрес-опитування серед ковельчан щодо їхньої обізнаності щодо ВІЛ/СНІДу.

Учасники акції намагалися переконати ковельчан у тому, що тестування на ВІЛ передбачає не лише виявлення інфекції, а й надання їм вичерпної інформації про особливості хвороби та ризики поведінки, незалежно від отриманого результату.

Згідно з результатами опитування 95,3% ковельчан достеменно знають, про шляхи передачі ВІЛ-інфекції. Решта 4,7 % губляться у відповідях і це переважно молодь до 14 років.

Також було виявлено, що більшість опитаних, переважно особи жіночої статі (51,1%), проходили тест на ВІЛ-інфекцію. 48,9% респондентів не обстежувались і вважають це недоречним у їх віці (опитувані яким за 55 років).

Більше половини ковельчан (53,4%) толерантно та зі співчуттям ставляться до ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД. Деякі з них (9,3%) готові допомогти ліками та матеріально. 30,4% опитаних негативно та з острахом ставляться до даної категорії людей, що в свою чергу призводить до ворожості, морального насилля та осудження. 6,9 % респондентів займають позицію нейтрального ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД.

На питання «Чи готові особисто спілкуватися і регулярно перебувати поруч із людьми, які живуть з цією хворобою?», 86,1% ковельчан дали ствердну відповідь, лише 13,9% - висловили готовність припинити усілякі контакти з ними.

Соціальні працівники також цікавились, чи знають жителі нашого міста, де можна обстежитись на ВІЛ-інфекцію. Лише 27,9% опитаних позитивно відповіли на поставлене запитання.

Довідково:
У Ковелі працює кабінет “Довіра” (анонімне і безкоштовне обстеження на ВІЛ/СНІД), що знаходиться у поліклінічному відділенні Ковельського МТМО по вул. Театральній, 16.


#СоціальнийЗахист #КовельськеМТМО #

Коментарі

Читайте також

Триває онлайн-голосування: підтримаймо ковельчанку, яка бере участь у конкурсі «Краса без обмежень»!

Триває онлайн-голосування: підтримаймо ковельчанку, яка бере участь у конкурсі «Краса без обмежень»!
Ольга Яренчук - учасниця Всеукраїнського конкурсу краси для дівчат з інвалідністю, може стати переможницею у номінації "Міс Інтернет". Проголосувати можна у соцмережі Фейсбук.