1. Головна
  2. Новини
  3. На боротьбу з борщівником у Ковелі в бюджеті передбачили 280 тис грн

На боротьбу з борщівником у Ковелі в бюджеті передбачили 280 тис грн

Три наступних роки у Ковелі продовжуватимуть боротьбу з борщівником Сосновського - небезпечним бур'яном, який останніми роками набуває все більшого поширення і розповсюдження в місті. Для цього депутати міської ради на черговій сесії прийняли відповідне рішення, затвердивши Програму заходів з локалізації та ліквідації рослини на окремих територіях міста Ковеля на 2020-2022 роки. Для цих потреб в міському бюджеті передбачено по 93 тисячі гривень щороку (загальний обсяг фінансових ресурсів на три роки - 280 тис грн.).

Нагадаємо, вперше така програма була прийнята на 2019 рік, упродовж якого тривали різнопланові заходи: проведено обстеження та створено електронні карти поширення борщівника, відмічено наявні площі та визначено густоту рослин, здійснено обприскування рослин хімічними засобами, викошування, знищення кореневищ та насіння.

Поширення борщівника виявили у мікрорайонах вулиць Кубанської, Володимирської, Набережної, Косачів, Мічуріна, Некрасова, в житловій зоні бульвару Лесі Українки, в районі нафтобази, на лівому березі річки Турії (між мостом по вул.Незалежності та по вул.Сагайдачного).

Спосіб боротьби з борщівником Сосновського розроблений та запатентований фахівцями Української науково-дослідної станції карантину рослин Інституту захисту рослин Національної академії аграрних наук України. Для кожного виявленого вогнища діє окремий алгоритм робіт.

Як повідомила головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки Оксана Козакевич, роботи триватимуть і надалі. Але уже за рік є помітні позитивні результати.

Довідково:

Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi) – отруйна багаторічна рослина родини зонтичних. Стебло високе порожнисте 3-5 м висоти, товщина стебла до 10 см. Витримує приморозки до 6-8 градусів С, а взимку до мінус 20-25 градусів С. У ґрунті насіння борщівника може зберігати життєздатність 3-5, а іноді 10-15 років.

#Борщівник #Екологія

Коментарі

Читайте також

У Ковелі займуться знищенням небезпечного виду рослин

У Ковелі займуться знищенням небезпечного виду рослин
У місті виявлено кілька вогнищ поширення борщівника Сосновського. Над розробкою заходів з його ліквідації працюють фахівці Української науково-дослідної станції карантину рослин Інституту захисту рослин Національної академії аграрних наук України.