В Україні змінили правила дорожнього руху щодо переміщення людей на інвалідних візках

Рада внесла зміни в правила дорожнього руху: прийняла закон щодо організації дорожнього руху для осіб, які пересуваються в кріслах колісних». Про це повідомляє РБК-Україна.
Фото ілюстративне

За це рішення проголосували 350 народних депутатів. Змінами до закону «Про дорожній рух» особи, які пересуваються в кріслах колісних, віднесені до учасників дорожнього руху, визначені основні права і обов’язки осіб, які пересуваються в кріслах колісних.

Законом визначено, що особи, які пересуваються в кріслах колісних, мають право: рухатися по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках зі швидкістю пішохода; рухатися по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю.

Також зазначається, що особи, які пересуваються в кріслах колісних зі швидкістю пішохода по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках, мають право на переважне перетинання проїзної частини дороги по позначених пішохідних переходах. Під час руху вони повинні виконувати Правила дорожнього руху щодо обов’язків пішоходів.

Крім того, особи, які пересуваються в кріслах колісних по краю проїжджої частини дороги, вулиці чи по узбіччі, повинні пересуватися в напрямку руху транспортних засобів по правій крайній смузі, поворот наліво і розворот вирішуються на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямку і без трамвайної колії посередині. Під час руху вони повинні виконувати Правила дорожнього руху щодо обов’язків велосипедистів.

Також визначено, що крісла колісні повинні бути обладнані світловідбиваючими пристроями, а при русі в темний час доби по краю проїжджої частини дороги, вулиці чи по узбіччі – зовнішніми світловими приладами.

Важливо відзначити, що людям в інвалідних візках заборонено використовувати несправні крісла, перевозити вантажі, а також перевозити пасажирів і буксирувати що-небудь.


#Безпека

Коментарі

Читайте також