1. Головна
  2. Новини
  3. У Ковелі діє виставка новорічно-різдвяних ретролистівок

У Ковелі діє виставка новорічно-різдвяних ретролистівок

Напередодні зимових свят працівники Ковельського історичного музею створили містянам святкову новорічну атмосферу. У музеї відкрито тематичну експозицію. Її експонати – новорічно-різдвяні ретролистівки з фондів музею. На виставці представлено 110 вітальних карток.

- Різдвяно-новорічні дні для багатьох – найулюбленіші й довгоочікувані. То як символ початку успішних справ, здійснення заповітних побажань, прагнення до нових звершень у році, що починається. Найголовніше – не забути привітати рідних і дорогих серцю людей. На питання, як це зробити, мабуть, більшість відповість: "зателефоную" чи "надішлю повідомлення у соцмережі".
А от пригадую собі ще доволі недавнє минуле, як вітали зі світлими різдвяними святами родичів, друзів і знайомих на віддалі наші бабусі-прабабусі. Вони ж не відали про селфі, фейсбук, інстаграм, стрічки новин й життєписи, де можна лишити допис. Відповідь безпомилкова – листівочками!,
- розповідає головний зберігач фондів Ковельського історичного музею Мирослава Мороз.


Нині, маючи передсвяткову нагоду, пропонуємо зануритися у ретроатмосферу вітальних листівок ближчої до нас минувшини і побачити добірку поштівок, що побутували на українсько-волинських теренах від початку XX століття.

Перші листівки на традиційний новорічний сюжет з’явилися на початку XX ст. І на той час вони радше були різдвяними, аніж суто новорічними. Найдавніша листівка, представлена на виставці, датована 1910 роком.
Тут зображено подію народження Ісуса Христа. У міжвоєнний період Західна Волинь перебувала під владою Другої Речі Посполитої. Тому листівки польською мовою були поширені і на наших рідних теренах.

Серед експонатів – новорічні листівки різних років. Саме такі колись отримували і надсилали наші батьки, дідусі та бабусі в 60-ті, 70-ті, 80-ті роки. Їхнє художнє оформлення, варіації сюжетів, написи на зворотах дуже цікаві.

На листівках зображені діти, які катаються на лижах, санчатах, традиційні святкові елементи – ялинка, Дід Мороз, Снігуронька, присутні теми космосу, дружби народів тощо.

В силу політичної ситуації в країні, на листівки поширилася загальнодержавна пропагандистська символіка.
Написи "З Новим роком!" з’являються після "хрущовської відлиги" і вже не зникають з листівок.

Нинішнє ж розмаїття поштових листівок на новорічно-різдвяну тематику задовольнить найвибагливішого любителя філокартії.

Атмосфера виставки спонукає дорослих поринути у світ дитячих спогадів про Новий рік та Різдво, а дітей – глибше познайомитись з традиціями святкування в Україні і на Волині.

Виставка діятиме впродовж грудня і січня у дні роботи музею.

Увага!!! У музеї оформлена святкова новорічна фотозона. Отож, усі охочі можуть зробити селфі і чудові світлини на згадку про зимову казку – 2020!
#Музей #Виставка #НовийРік

Коментарі

Читайте також

В експозиції Ковельського історичного музею з'явився "віденський" стілець відомого австрійського виробника

В експозиції Ковельського історичного музею з'явився "віденський" стілець відомого австрійського виробника
Про історію створення меблів за особливою технологією, завдяки якій майстер отримав королівський патент, розповідає головний зберігач фондів історичного музею Мирослава Мороз.