1. Головна
  2. Новини
  3. Ковельські рятувальники застерігають громадян не провокувати пожеж в екосистемах

Ковельські рятувальники застерігають громадян не провокувати пожеж в екосистемах

У 2020 році на Волині вже трапилося 13 пожеж в екосистемах на загальній площі понад 19 гектарів. Повідомляє Ковельський МРВ У ДСНС України у Волинській області.

Практика запобігання та ліквідації таких пожеж свідчить, що без вжиття інженерних заходів, тобто штучного підтоплення небезпечних ділянок торфовищ, загасити такі пожежі фактично неможливо в короткий термін та з мінімальними витратами.

З метою попередження випадків пожеж на торфовищах, в лісах та населених пунктах внаслідок спалювання посуші та сміття, Ковельський міськрайонний відділ управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Волинській області нагадує, що самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища, або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.

Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За самовільне спалювання передбачено адміністративне покарання у вигляді штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

У разі виявлення фактів спалювання трави та різного роду сухих залишків – негайно повідомляйте службу 101.#Рятувальники #Екологія

Коментарі

Читайте також