1. Головна
  2. Новини
  3. У Ковелі зафіксовано 30 випадків неправомірно виплаченої соціальної допомоги та субсидій

У Ковелі зафіксовано 30 випадків неправомірно виплаченої соціальної допомоги та субсидій

Як повідомила начальник управління соціального захисту населення Софія Сагаль, з початку березня 2020 року у Ковелі виявили 7 випадків неправомірно виплаченої соціальної допомоги та субсидій ковельчанам, які подали неправдиву інформацію про свій матеріальний стан на загальну суму 54,1 тис. грн. Вона зауважила, що за попередній місяць, тобто у лютому, таких випадків було зафіксовано 23 на загальну суму 187,5 тисяч гривень. Переважно громадяни приховують наявність автотранспортних засобів, нерухомого майна - земельних ділянок та будинків, зокрема й успадкованих.

Надміру виплачені кошти державної соціальної допомоги ковельчани зобов'язані повернути у добровільному або судовому порядку.

На виконання Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» управління соціального захисту населення продовжує верифікацію та перевірку достовірності інформації, поданої реципієнтами під час призначення, нарахування та здійснення державних виплат, що впливає на визначення права на їх отримання та розмір.

Міністерство фінансів України щомісячно надсилає відомості для здійснення перевірки одержувачів субсидій та державних виплат щодо наявних у власності громадян транспортних засобів, що підлягали державній реєстрації і з дати випуску яких минуло менше п’яти років; оплати будь-яких послуг на суму понад 50 тис. грн; купівлі або набуття права власності в будь-який законний спосіб земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму).

З метою уникнення неправомірно нарахованих державних виплат, які виявлені в ході верифікації, непорозумінь із працівниками управління соціального захисту населення під час повернення значних сум коштів державної допомоги за тривалі періоди, наголошують, що громадянам необхідно вказувати у декларації достовірні дані про доходи та майновий стан всіх членів сім’ї.

Крім того, такі особи зобов'язані повідомити управління протягом 30 днів про обставини, зазначені нижче: зміни у складі зареєстрованих осіб у домогосподарстві або зміни соціального статусу членів сім'ї; у разі реєстрації транспортних засобів - з дати випуску яких минуло менше 5 років; придбання квартири, будинку, транспортних засобів, оплати будь-яких послуг на суму понад 50 тисяч гривень.#СоціальнийЗахист

Коментарі

Читайте також

Понад 280 тисяч гривень матеріальної допомоги отримають ковельчани з міського бюджету у березні

Понад 280 тисяч гривень матеріальної допомоги отримають ковельчани з міського бюджету у березні
Кошти виділять тим, хто потребує лікування чи потрапив у скруту. Серед них - родини учасників АТО та ООС, ковельчани, хворі на онкологічні чи рідкісні хвороби, а також військовослужбовці, прийняті на службу за контрактом.

У Ковелі звернення з питань субсидій, пільг та допомог приймаються у телефонному та електронному режимах

У Ковелі звернення з питань субсидій, пільг та допомог приймаються у телефонному та електронному режимах
У зв’язку із запровадженням карантину, пов’язаного з коронавірусом, управління соціального захисту населення працюватиме та виконуватиме свої функції і завдання у звичному режимі, але без відвідувачів.