1. Головна
  2. Новини
  3. Як правильно здійснювати дезінфекційні заходи в офісах, місцях загального користування

Як правильно здійснювати дезінфекційні заходи в офісах, місцях загального користування

Як правильно здійснювати дезінфекцію в адміністративних та офісних приміщеннях, місцях загального користування. З цього приводу інструктує завідувач відділу Ковельського міськміжрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» Людмила Маляр, - пише офіційний сайт Ковельської міської ради.

До уваги керівників комунальних підприємств міста та управителів житлових будинків!

Рекомендації щодо проведення дезінфекційних профілактичних заходів
в адміністративних та офісних приміщеннях, місцях загального користування (ліфти, сходові марші)


- Забезпечити вологе прибирання приміщень з використанням миючих та дезінфекційних засобів (в кінці зміни);

- упродовж робочого дня проводити періодичну обробку поверхонь, місць контакту рук працівників і відвідувачів (ручки дверей, місця сидіння, підлокітники, поручні сходинок, тощо) дезінфекційними засобами з мінімальним терміном експозиції відповідно до інструкції шляхом протирання з подальшим провітрюванням приміщення кожні 3 години;

- туалети по мірі необхідності і після закінчення роботи підприємства необхідно ретельно промивати та дезінфікувати методом зрошення;

- протирати окремою серветкою, змоченою в дезінфікуючому розчині вентелі кранів, ручки дверей, кнопки зливу та інші поверхні, до яких торкаються руки людини при відвідуванні туалету;

- для очищення килимових покриттів використовувати тільки порохотяги.

Для проведення дезінфекції використовують дезінфекційні засоби, дозволені в Україні, що забезпечують ефективне знезараження щодо вірусних інфекцій.

При дезінфекції необхідно використовувати стандартні дезінфікуючі засоби, зареєстровані відповідно до законодавства та мають чинне Свідоцтво про державну реєстрацію. Необхідно дотримуватись інструкції до кожного окремого дезінфекційного засобу, в тому числі щодо дотримання його ефективної концентрації та експозиції (дотримання часу перебування на оброблюваній поверхні):

• антисептики для обробки шкіри рук – спиртовмісні препарати (зі вмістом спирту вище 60%), (діючі речовини – ізопропіловий, етиловий спирт чи їх комбінації); у тому числі такі, які мають пролонгований терміном дії та певний час захищають шкіру рук від хвороботворних мікроорганізмів, а саме: «Тонік», «Біоцид плюс» – 6 год, «БактериоСол S» – 3 год., «БіоЛонг – шкірний антисептик» – 5 год., «Брилліант руки 2» – 3 год., «Сенсіва U» – 3 год.

• препарати для дезінфекції поверхонь з мінімальним терміном експозиції (експозиція від 30 сек до 2 хв) — спиртовмісні препарати (діючі речовини – ізопропіловий, етиловий спирт чи їх комбінації)

• для поверхонь, обладнання тощо – деззасоби на основі четвертинних амонієвих сполук чи хлорвмісні препарати. Необхідно обирати такі засоби, які б забезпечували якісну дезінфекцію при невисокій концентрації розчину, короткому часу експозиції, не псували майно установи та поверхонь приміщень, не мали б неприємного запаху, бажано таблетовані форми для забезпечення чіткого дозування, наприклад: «Ді-хлор»,«Жавілар плюс», «Дезхлор», «Дезактін», «Соліклор», «Дез Таб», «Дезараль», «Тентамін», «Бланідас 300», «Бланідас Актив», «Медикарин», «Лізоформін», «Гуасепт» та інші.

• поверхні (меблів, підвіконників, тощо) можна дезінфікувати спиртовими антисептиками швидкої дії: «АХД 2000», «Септофан квік», «Еконор дез експрес».

До прикладу:
Інструкція для проведення дезінфекційних заходів розчином Ді-хлор (таблетки вагою 3,3 г)

При дезінфекції приміщень звертають увагу на місця накопичення пилу (плінтуси, карнизи, полиці, опалювальні пристрої). Обробку приміщень виконують за принципом «зверху вниз» - 1,5 м від підлоги, потім підлогу, рухаючись поступово до виходу.

Приміщення. Для приготування розчину 0,015% Ді-хлор для дезінфекції потрібно розвести в 10-ти літрах води 1 таб. Ді-хлор, можна добавити 50г миючого засобу. Після нанесення на поверхні через годину змивають чистою водою.

Сан-технічне обладнання дезінфікують 0,06 % розчином Ді-хлор. На 3 літри води використовують 1 табл. Ді-хлор. Після нанесення на повехні через годину змивають чистою водою.
Прибиральний інвентар замочують в 0,2% розчині Ді-хлор. На 1,5 літри води 2 табл. Ді-хлор. Після витримування на протязі 2 годин прополіскують чистою водою.

Інструкція для проведення дезінфекційних заходів «Жавілар+» (таблетки вагою 3,3 г)
Приміщення. Для приготування розчину 0,06% Жавілару для дезінфекції потрібно розвести в 10-ти літрах води 4 таб. Жавілар, можна добавити 50г миючого засобу. Після нанесення на повехні через годину змивають чистою водою.

Сан-технічне обладнання дезінфікують 0,2 % розчином Жавілар. На 5 літрів води використовують 7 табл. Ді-хлор. Після нанесення на повехні через 30 хвилин змивають чистою водою.

Прибиральний інвентар замочують в 0,3% розчині Жавілар. На 5 літрів води - 10 табл. Жавілар. Після витримування на протязі 2 годин прополіскують чистою водою.

Інструкція для проведення дезінфекційних заходів розчином ДЕЗхлор (таблетки вагою 3,3 г)

При дезінфекції приміщень звертають увагу на місця накопичення пилу (плінтуси, карнизи, полиці, опалювальні пристрої). Обробку приміщень виконують за принципом «зверху вниз» - 1,5 м від підлоги, потім підлогу, рухаючись поступово до виходу.

Приміщення. Для приготування розчину 0,015% ДЕЗхлор для дезінфекції потрібно розвести в 10-ти літрах води 1 таб. ДЕЗхлор, можна добавити 50г миючого засобу. Після нанесення на повехні через годину змивають чистою водою.

• Сан-технічне обладнання дезінфікують 0,06 % розчином ДЕЗхлор (4 табл. на 10 літрів води). Після нанесення на поверхні через годину змивають чистою водою.

Прибиральний інвентар замочують в 0,2% розчині ДЕЗхлор (4 табл на 3 літри води). Після витримування на протязі 2 годин прополіскують чистою водою.

Інструкція для проведення дезінфекційних заходів розчином Дезактін

При дезінфекції приміщень звертають увагу на місця накопичення пилу (плінтуси, карнизи, полиці, опалювальні пристрої). Обробку приміщень виконують за принципом «зверху вниз» - 1,5 м від підлоги, потім підлогу, рухаючись поступово до виходу.

Приміщення. Для приготування розчину 0,2 % Дезактіну для дезінфекції потрібно розвести в 10л води 20 г Дезактіну, можна добавити 50г миючого засобу. Проводиться зрошення розчином або протирання ганчір’ям, змоченим у розчині.

Сан-технічне обладнання дезінфікують 0,5 % розчином Дезактіну (50 г на 10л води). Проводиться зрошення розчином або протирання ганчір’ям, змоченим у розчині .

Після дезінфекції поверхні промивають проточною водою.

Прибиральний інвентар замочують в 0,5 % розчині Дезактін (50г на 10л води). Після витримування на протязі 1 години, прополіскують чистою водою.#Карантин #Коронавірус

Коментарі

Читайте також