1. Головна
  2. Новини
  3. Як проводити дезінфекцію громадського транспорту. Рекомендації фахівця

Як проводити дезінфекцію громадського транспорту. Рекомендації фахівця

Як правильно здійснювати дезінфекцію громадського транспорту інформує завідувач відділу Ковельського міськміжрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» Людмила Маляр.


До відома підприємців-перевізників!


1. Для дезінфекції громадського транспорту (в АТП, депо міського електротранспорту, на автовокзалах) необхідно виділити місця для проведення миття та дезінфекції, дезінфікуючі засоби, інвентар для проведення дезінфекції.

2. Визначити особу, яка б слідкувала за рухом і санітарним станом транспорту та проводила дезінфекцію, була ознайомлена та забезпечена умовами приготування робочих дезінфекційних розчинів і проведення дезінфекції, застосовувала засоби індивідуального захисту, дотримувалася техніки безпеки при роботі з дезінфікуючими засобами. Не виключена можливість залучення суб’єктів господарської діяльності, які мають дозвіл на виконання дезінфекційних заходів (Державна установа «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» Ковельський відділ вартість послуги – 3,85 грн за м2 без ПДВ та ін..)

3. Пост миття і дезінфекції повинен бути забезпечений устаткуванням та інвентарем для дезінфекції, спецодягом для проведення дезінфекції, місцем для зберігання мийного інвентарю, миючих та дезінфікуючих засобів, спецодягу;

Виїзна санітарна обробка транспорту: санітарна обробка громадського транспорту в ряді випадків для скорочення непродуктивних витрат підприємств, які мають транспорт може використовувати виїзд дезінфектора для проведення масової санітарної обробки безпосередньо на підприємстві, на кінцевих зупинках та інших місцях перебування автотранспорту чи його складових частин. Виїзна дезінфекція проводиться методом зрошення.

Для санітарної обробки транспорту необхідно використовувати дезінфікуючі засоби, що мають свідоцтво про державну реєстрацію та дозволені до застосування в Україні. Необхідно обирати такі засоби, які б забезпечували якісну дезінфекцію при невисокій концентрації розчину, короткому часу експозиції, не псували майно салону транспортного засобу та поверхонь приміщень, не мали б неприємного запаху, наприклад: Дезекон ОМ, Санімакс, Санікон, Новохлор-Екстра та інші.

Рекомендовано щоденно перед виїздом проводити ретельну обробку транспортного засобу дезінфікуючим розчином, яким обробляють поручні, ручки, підлокітники та підлогу у транспортних засобах.

Послідовність обробки:
До початку роботи перевіряють справність розпилювача, спецодягу, респіраторів, рукавичок.

Волого-механічна дезінфекція, як правило проводиться з допомогою оприскувача або іншого обладнання, яке забезпечує дрібно-дисперсне розпилення дезінфекційного розчину (Квазар Оріон та інші) та двократне протирання ганчір’ям, змоченим в дезінфекційному розчині:протирають зовнішні дверцята та ручки; протирають поручні; зрошують стелю, стіни, сидіння; металеві частини після закінчення часу обробки (експозиції) протирають чистою серветкою; з метою запобігання небезпечних випадків забороняється залишати без догляду дезінфекційні розчини; забороняється вживати їжу, пити, палити під час проведення дезінфекційних заходів.

В період між рейсами необхідно ретельно провітрювати салони транспортного засобу.

Дотримання маскового режиму:

- на всьому протязі рейсу водій, кондуктор контактують із великою кількістю пасажирів, тому для захисту органів дихання вони повинні застосовувати респіратори або маски (4-х шарові марлеві, одноразові);

- заміна марлевих масок проводиться кожні 2-4 години, респіраторів згідно рекомендацій виробника;знезараження марлевих масок необхідно проводити методом кип’ятіння (в 2% мильно-содовому розчині – 15 хвилин) або зануренням в один із дезінфікуючих розчинів с послідуючим пранням та прасуванням, одноразові респіратори утилізуються.

Дотримання гігієни рук сприятиме попередженню розповсюдження інфекційних захворювань. В період підвищення захворюваності на ГРВІ та грип необхідно частіше мити руки. Перевагу краще віддавати бактерицидному рідкому милу.

При відсутності умов для миття рук, наприклад, на робочому у водія та контролера громадського транспорту, для дезінфекції рук ефективно використовувати антисептики, у тому числі такі, які мають пролонгований терміном дії та певний час захищають шкіру рук від хвороботворних мікроорганізмів, а саме: «Тонік «Біоцид плюс» – 6 год, «БактериоСол S» – 3 год., «БіоЛонг – шкірний антисептик» – 5 год., «Брилліант руки 2» – 3 год., «Сенсіва U» – 3 год). Антисептики та дезінфекційні засоби можна придбати в аптеках, у тому числі в дрібній зручній до застосування розфасовці. На всі засоби треба мати документи, що підтверджують їх дозвіл для застосування.

Джерело - офіційний сайт Ковельської міської ради

#МіськіМаршрути #Карантин

Коментарі

Читайте також

З 18 березня у Ковелі заборонено перевозити понад 10 пасажирів у салоні автобуса чи маршрутки

З 18 березня у Ковелі заборонено перевозити понад 10 пасажирів у салоні автобуса чи маршрутки
За порушення передбачена кримінальна відповідальність або штраф. У разі встановлення фактів порушення правил карантину підприємцями-перевізниками, просять інформувати відділ економічного розвитку або поліцію.