1. Головна
  2. Новини
  3. Про проведення дезінфекції на підприємствах продовольчої торгівлі та транспорту для перевезення харчових продуктів

Про проведення дезінфекції на підприємствах продовольчої торгівлі та транспорту для перевезення харчових продуктів

Ковельський міськміжрайонний відділ ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» для організації дезінфекційних заходів на підприємствах продовольчої торгівлі, з метою недопущення занесення та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, надає рекомендації, розроблені Міністерством охорони здоров’я України. Повідомляють на сторінці Ковельської міської ради у Фейсбук.

Дезінфекція на підприємствах продовольчої торгівлі, включаючи великі супермаркети, плодово-овочеві ринки, склади, а також стаціонарні (палатки, кіоски, автофургони, павільйони) і пересувні (візки, кошики, лотки, автолавки, автопричепи тощо) об’єкти дрібнороздрібної мережі та транспорт для перевезення харчових продуктів, проводиться відповідно до правил і нормативів, які регулюють їх діяльність.

Дезінфекція поверхонь, приміщень, торговельного (ваги, прилавки, вітрини, фасувальні агрегати тощо) і технологічного обладнання (фаршеві машини, пилки, столи для обробки риби, м’яса, решітки, стелажі тощо, раковини і виробничі ванни), холодильного обладнання, тари, посуду, крупного (стелажі, візки, транспортери) і дрібного інвентарю (лотки, таці, ножі, обробні дошки у відділах збереження продуктів, які швидко псуються (м’ясному, рибному, молочному, ковбасному, кулінарному, кондитерському тощо) проводять методом зрошення, протирання чи занурення.

Після експозиції поверхні, які безпосередньо контактують з харчовими продуктами, двічі протирають серветкою, рясно змоченою проточною водою. Змивати робочі розчини з поверхонь, які не контактують з харчовими продуктами, не потрібно.

Дезінфекція поверхонь у приміщеннях, торговельного обладнання (платформи ваг, прилавків, вітрин, стелажів, фасувальних агрегатів тощо), інвентарної тари, обладнання в бакалійних, хлібобулочних та інших відділах проводять методом зрошення, протирання чи занурення (дрібний інвентар) розчином готового до використання засобу, норма витрати якого 100-200 мл/кв.м.

Після експозиції (що вказана у інструкції із застосування деззасобу) поверхні, які безпосередньо контактують з харчовими продуктами, двічі протирають серветками рясно змоченими проточною водою. Харчове обладнання ополіскують водою від залишків дезінфікуючого розчину протягом 3-5 хвилин. Змивати робочі розчини засобу з поверхонь, які не контактують з харчовими продуктами, не потрібно.

Поверхні, вражені пліснявою, попередньо очищують і просушують, а потім двократно з інтервалом 15 хвилин обробляють методом протирання або зрошення розчином деззасобу.

Генеральну санітарну обробку підприємств продовольчої торгівлі проводять відповідно до внутрішнього розпорядку підприємства, але не рідше одного разу на тиждень. Дезінфекція у відділах швидкопсувних продуктів (м’ясному, рибному, молочному, ковбасному, кулінарному, кондитерському та інше) здійснюється розчином деззасобу. Дезінфекція в бакалійних, хлібобулочних та інших відділах проводиться методом зрошення, протирання або занурення (дрібний інвентар) дезрозчином згідно з інструкцією.

Туалети за необхідності та після закінчення роботи підприємства ретельно очищають, промивають і дезінфікують шляхом зрошення. Норма витрати засобу становить 150-300 мл на 1 кв.м При кожному прибиранні туалетів протирають окремо виділеною серветкою, змоченою в дезрозчині, вентилі водопровідних кранів, а також ручки дверей, спускові ручки та інші поверхні, яких торкаються руками люди.

Прибиральний інвентар занурюють у розчин деззасобу, матеріал (губки, серветки, ганчірки) замочують в дезрозчин. Після закінчення дезінфекції ополіскують водою.

Які засоби використовувати для дезінфекції
Для проведення дезінфекції використовують дезінфекційні засоби, дозволені в Україні, що забезпечують ефективне знезараження щодо вірусних інфекції.

При дезінфекції необхідно використовувати стандартні дезінфікуючі засоби, зареєстровані відповідно до законодавства та мають чинне Свідоцтво про державну реєстрацію. Необхідно дотримуватись інструкції до кожного окремого дезінфекційного засобу, в тому числі щодо дотримання його ефективної концентрації та експозиції (дотримання часу перебування на оброблюваній поверхні).

Антисептики для обробки шкіри рук – спиртовмісні препарати (зі вмістом спирту вище 60%), (діючі речовини – ізопропіловий, етиловий спирт чи їх комбінації); у тому числі такі, які мають пролонгований термін дії та певний час захищають шкіру рук від хвороботворних мікроорганізмів, а саме: «Тонік «Біоцид плюс» – 6 год, «БактериоСол S» – 3 год., «БіоЛонг – шкірний антисептик» – 5 год., «Брилліант руки 2» – 3 год., «Сенсіва U» – 3 год.

Препарати для дезінфекції поверхонь з мінімальним терміном експозиції (експозиція від 30 сек до 2 хв) — спиртовмісні препарати (діючі речовини – ізопропіловий, етиловий спирт чи їх комбінації).

Для поверхонь, обладнання тощо – деззасоби на основі четвертинних амонієвих сполук чи хлорвмісні препарати. Необхідно обирати такі засоби, які б забезпечували якісну дезінфекцію при невисокій концентрації розчину, короткому часі експозиції, не псували майно установи та поверхонь приміщень, не мали б неприємного запаху, бажано таблетовані форми для забезпечення чіткого дозування, наприклад: «Жавілар Ефект», «Інкрасепт», «Дезактін», «Соліклор», «Дез Таб», «Дезараль», «Тентамін», «Бланідас 300», «Бланідас Актив», «Медикарин», «Лізоформін», «Гуасепт» та інші. Поверхні (меблів, підвіконників, тощо) можна дезінфікувати спиртовими антисептиками швидкої дії: «Фамідез», «Септофан квік», «Еконор дез експрес».

#Карантин

Коментарі

Читайте також

В аптечній мережі «Волиньфармпостач» м. Ковеля можна придбати маски, рукавички та антисептики. АДРЕСИ

В аптечній мережі «Волиньфармпостач» м. Ковеля можна придбати маски, рукавички та антисептики. АДРЕСИ
Засоби індивідуального захисту з'явилися у мережі аптек учора, 30 березня. Найближчим часом очікують постачання професійних респіраторів високого ступеня надійності.