1. Головна
  2. Новини
  3. Впровадження GPS-навігації у Ковелі дисциплінує водіїв маршруток

Впровадження GPS-навігації у Ковелі дисциплінує водіїв маршруток

Найближчим часом у Ковелі запрацює система супутникового моніторингу громадського транспорту. Конкурс на визначення переможця — суб'єкта господарювання, який надаватиме такі послуги, уже відбувся, відповідне рішення також має прийняти виконавчий комітет Ковельської міської ради. Далі — підписання договору.

Єдину систему диспетчеризації та супутникового моніторингу пасажирського транспорту загального користування у Ковелі обслуговуватиме ТОВ «Дозор Україна» (інформація про діяльність підприємства є доступною в мережі інтернет). Підприємство працює в Україні з 2012 року. Нині фірма займається супроводом GPS-моніторингу у містах: Коростень, Житомир, Кам’янець-Подільський, Івано-Франківськ, Рівне, Ужгород, Біла Церква, Чернігів та Миргород.

Міські перевізники будуть зобов'язані обладнати свої маршрутки пристроями GPS-навігації. Про це усі вони були повідомлені завчасно. Адже, щоб впровадити таку систему у Ковелі, міська влада порадилася з перевізниками та заручилася їх підтримкою. Відповідні зміни додатковою угодою буде внесено в існуючі договори з перевізниками та в умови проведення конкурсу на визначення автомобільних перевізників на міських маршрутах загального користування.

Переможці конкурсу - ТОВ «Дозор Україна» реалізують в Ковелі й свою інвестиційну пропозицію: подарують місту та встановлять за свій кошт два автоматизованих табло прогнозування часу прибуття громадського транспорту на двох автобусних зупинках (на суму 110 тисяч гривень).

Для чого ковельчанам це потрібно? Перш за все, це дозволить забезпечити значно кращу організацію, управління та контроль за рухом маршруток. Працює система наступним чином: на кожен автотранспортний засіб встановлюється GPS-трекер (навігатор), який приєднується до електричного кола машини та живиться від нього, тому не потребує додаткових джерел енергії. GPS-маяк отримує свої координати від системи супутникової навігації і передає їх в службу моніторингу, яка на карті відображає поточне положення авто та маршрут руху. Таким чином з точністю до кількох метрів можна дізнатись місцеположення автобуса або маршрутки. Система моніторингу також може перешкодити угону транспортних засобів; контролювати дотримання правил дорожнього руху водіями (порушення швидкісного режиму); відстежувати витрати палива в залежності від пройденого шляху (запобігання крадіжкам палива водіями, адже перевізник зможе визначити споживання пального кожною одиницею техніки); повідомляти про порушення графіка встановленого маршруту руху (це дозволяє перевізнику побачити, чи використовують водії службову техніку не за призначенням). У випадку, якщо маршрутка раптово зламалися, і зв'язатися по мобільному телефону у водія немає можливості, система моніторингу допоможе встановити місце знаходження транспорту та вчасно надати водієві необхідну технічну допомогу.

На зупинках з найбільшим пасажиропотоком, де буде встановлено електронні табло, пасажири завжди будуть в курсі, коли прибуде необхідний їм транспорт і чи прибуде взагалі. Табло покаже номер рейсу, час прибуття та відправлення маршрутки. На усіх інших зупинках отримати цю ж інформацію пасажири зможуть через мережу інтернет в онлайн-режимі, скориставшись мобільними телефонами.

#МіськіМаршрути #РозкладРуху

Коментарі

Читайте також

Систему GPS-моніторингу маршруток планують впровадити у Ковелі

Систему GPS-моніторингу маршруток планують впровадити у Ковелі
У Ковелі буде впроваджено єдину систему диспетчеризації та супутникового моніторингу пасажирського транспорту загального користування. Це дозволить забезпечити належну організацію, управління, контроль за його рухом.