1. Головна
  2. Новини
  3. Звернення начальника Управління ДСНС України у Волинській області щодо запобігання пожежам в екосистемах. ВІДЕО

Звернення начальника Управління ДСНС України у Волинській області щодо запобігання пожежам в екосистемах. ВІДЕО

Щоденно служба «101» отримує десятки повідомлень про горіння посуші на відкритих територіях, пожежі в чагарниках, лісах і на торф’яниках.

Усі вони виникають через масове спалювання сухої рослинності, повідомив начальник Управління ДСНС України у Волинській області генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Грушовінчук.

Уже цього року рятувальники Волинської області ліквідували понад 300 пожеж в екосистемах на загальній площі понад 510 гектарів, у тому числі 14 пожеж на торфовищах та 7 у лісах. В Україні таких випадків – понад 15,5 тисяч.

- Закликаю кожного з вас: не спалюйте суху рослинність – це спричиняє знищення лісів, житлових будинків та господарських будівель, призводить до загибелі людей, тварин та птахів! Дим від горіння торфовищ та сухої трави надзвичайно шкідливий для здоров’я дітей та дорослих! Пам’ятайте, що випалювання сухої рослинності – злочин, за який законодавством України передбачена відповідальність! Якщо ви стали свідком такого правопорушення, викликайте на місце події працівників правоохоронних органів за телефоном 102. Закликаю керівників органів місцевої виконавчої влади, усіх громадян об’єднати зусилля у боротьбі з пожежами в екосистемах. Вогонь на відкритій території спробуйте затоптати, засипати піском чи залити водою, погасити вогнегасником. Якщо пожежа набула значних розмірів, негайно телефонуйте за номером 101!, - наголосив Володимир Грушовінчук.#Рятувальники

Коментарі

Читайте також

Рятувальники спільно з студентами створять інтерактивний простір безпеки

Рятувальники спільно з студентами створять інтерактивний простір безпеки
Конкурс авторських мультимедійних засобів стартував 9 квітня. Студентам пропонують створити комп’ютерні ігри, відеоролики, мультфільми, презентації з використанням анімації. Роботи приймаються до 15 червня.

В Україні у 18 разів зросли штрафи для паліїв сухої трави. Деякі з них сягнули понад 150 тис грн

В Україні у 18 разів зросли штрафи для паліїв сухої трави. Деякі з них сягнули понад 150 тис грн
За даними ДСНС від початку року пожежі знищили майже 18 тисяч гектарів екосистем. Якщо ситуація зі загоряннями не зміниться, то до кінця року вигорить вся країна, - вважають рятувальники.