1. Головна
  2. Новини
  3. У Ковелі підготували звернення щодо незгоди приєднання до міста деяких сільських громад

У Ковелі підготували звернення щодо незгоди приєднання до міста деяких сільських громад

Як ми повідомляли раніше, до Ковельської громади приєднають наступні територіальні громади: Білинську, Доротищенську, Зеленську, Ружинську, Тойкутську. Кабінет Міністрів України на засіданні 13 травня затвердив перспективні плани формування територій громад п’яти областей, зокрема і Волинської.

28 травня має відбутися сесія міської ради, на розгляд якої вноситься Звернення депутатів Ковельської міської ради Волинської області до Президента України В.О.Зеленського, Кабінету Міністрів України, народного депутата України С.П.Івахіва, Волинської обласної державної адміністрації, Асоціації міст України, щодо внесення змін до ПЕРСПЕКТИВНОГО ПЛАНУ формування територій громад Волинської області по межах Ковельської ОТГ". З чим саме не погоджуються у Ковелі, повідомила на своїй сторінці у Фейсбук секретар міської ради Віра Федосюк.

Текст подаємо без змін.

13 травня 2020 р. розпорядженням Кабінету міністрів України затверджений Перспективний план формування територій громад Волинської області. Згідно з яким до територіальної громади міста Ковеля приєднані Білинська, Доротищенська, Зеленська, Ружинська та Тойкутська сільські ради. Коли зрозумілим є приєднання сільських рад, які межують з містом: Зеленська, Ружинська, Білинська, то невідомо як і чому до Ковеля приєднують Доротищенську та Тойкутську сільські ради (єдиним місцем дотику є ліси, які межують з Білинською сільською радою). Дорога, яка веде до даних сільських територій проходить через Дубівську ОТГ!!!! Стоїть питання: як організувати адміністрування даних територій і чи доступними будуть послуги мешканцям сільських громад (враховуючи транспортне сполучення).

Згідно із ЗАКОНОМ УКРАЇНИ "Про добровільне об’єднання територіальних громад" ст.4 п.1пп.4 При прийнятті рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад беруться до уваги історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, що впливають на соціально-економічний розвиток об’єднаної територіальної громади. (Що спільного з Ковелем у цих сільських рад - невідомо). Згідно з ст.4, п.1, пп.5 Якість та доступність публічних послуг, що надаються в об’єднаній територіальній громаді, не можуть бути нижчими, ніж до об’єднання. (Уже зрозуміло, що виконання цього пункту буде неможливим) Згідно з ст.4, п.2 Адміністративним центром об’єднаної територіальної громади визначається населений пункт (село, селище, місто), що має розвинену інфраструктуру і, як правило, розташований найближче до географічного центру території об’єднаної територіальної громади та в якому розміщується представницький орган місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади. До м.Ковеля від с.Доротище 16,9км, хоча до с.Дубове (адміністаритвний центр Дубівської ОТГ) - 12,7км. Село Тойкут від міста Ковель знаходиться на відстані 24,2км., хоча є інші ближчі ОТГ це - Сошичненська (9,9 км) та Сереховичівська (14.5км).

Тому я, як секретар Ковельської міської ради, підготувала проект рішення на чергову сесію Ковельської міської ради "Про Звернення депутатів Ковельської міської ради Волинської області до Президента України В.О.Зеленського, Кабінету Міністрів України, народного депутата України С.П.Івахіва, Волинської обласної державної адміністрації, Асоціації міст України, щодо внесення змін до ПЕРСПЕКТИВНОГО ПЛАНУ формування територій громад Волинської області по межах Ковельської ОТГ".#Ковель #ОТГ #Депутати #СесіяМіськоїРади #ВіраФедосюк

Коментарі

  • ОЛЕКСАНДР
    Та не одна об'єднана територіальна громада не має і не зможе набути статусу юридичної особи. Дивіться лист Мінюсту України за №31322/Ж-1548/19 від 15.08.2017 року
    Відповісти

Читайте також

Голова ОДА «поділив» Волинь між своїми заступниками. Кому «дістався» Ковель?

Голова ОДА «поділив» Волинь між своїми заступниками. Кому «дістався» Ковель?
Юрій Погуляйко підписав розпорядження про розподіл функціональних обов'язків між головою, заступниками голови та керівником апарату Волинської обласної державної адміністрації.