1. Головна
  2. Новини
  3. У Ковелі пом’янули розстріляних у 1941 році в’язнів тюрми та відслужили панахиду

У Ковелі пом’янули розстріляних у 1941 році в’язнів тюрми та відслужили панахиду

День 23 червня 1941 року став трагічним для Ковеля. В перші дні війни було розстріляно в’язнів місцевої тюрми. Серед них було багато молодих юнаків та дівчат, які відстоювали незалежність України, пропагували рідну мову. З нагоди чергової скорботної дати у Ковелі поклали квіти до могили, де поховані невинно страчені земляки, та до меморіальної стели пам'яті жертв більшовицького терору.

Священники Свято-Дмитрівського округу Ковельського району Волинської єпархії ПЦУ на чолі з деканом округу Анатолієм Александруком, а також священники храму ПЦУ Андрія Первозванного з церковним хором на місцях пам'яті відслужили панахиди. Про поминальні заходи розповідається у соцмережах на сторінках БФ «Майбутня Волинь-Україна» та Свято-Дмитрівського округу Ковельського району Волинської єпархії ПЦУ.

- Після першого бомбардування Ковеля німцями о 22 годині 22 червня 1941 року в'язнів (серед них Іван Омелянюк-старший) викликали з камер, наказавши забрати з собою речі. Другого дня 23 червня їх було розстріляно на території відділку НКВС. Очевидці свідчили про страшну трагедію того дня, що злочин діявся під заведені двигуни трактора, щоб не було чути останніх криків жертв і пострілів.Кажуть, що в ямах, де були прикопані тіла, ще довго ворушилася земля,там були ще живі..., - так про трагедію пишуть на сторінці Благодійного фонду «Майбутня Волинь-Україна» у Фейсбук.

Перепоховання відбулося лише 1942 року на міському цвинтарі Ковеля. Тепер на цьому місці коштом Почесного громадянина Ковеля Івана Омелянюка-молодшого споруджено пам'ятник невинно страченим землякам. В центрі міста пам'яті жертв більшовицького терору його ж коштом споруджена Стала, де Ангели свої голови в скорботі схилили в пам'ять невинних жертв.

- З цієї скорботної події, в неділю 21 червня, до священного місця прийшли із молитво небайдужі ковельчани. Священник храму ПЦУ Андрія Первозванного отець Василь з церковним хором у повному складі відслужив Панахиду за невинно загиблими, присутні поклали квіти шани, а на завершення усі виконали пісню "Коли Ви вмирали, Вам сурми не грали"..., - йдеться у дописі.


Біля Меморіальної стели «Хрест пам’яті жертв більшовицького терору» панахиду за невинно загиблими відслужили священники Православної Церкви України, зокрема Свято-Дмитрівського округу Ковельського району на чолі з деканом округу Анатолієм Александруком.


#СкорботніЗаходи #АнатолійАлександрук #ПЦУ

Коментарі

Читайте також

На Волині 19 та 20 червня – дні жалоби за загиблим 24-річним військовим

На Волині 19 та 20 червня – дні жалоби за загиблим 24-річним військовим
Тож на всій території Волинської області на будинках і спорудах органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ, організацій приспустять Державні Прапори України.