1. Головна
  2. Новини
  3. Ковельські депутати проти закриття виховної колонії у Ковелі. Прийняли відповідне звернення

Ковельські депутати проти закриття виховної колонії у Ковелі. Прийняли відповідне звернення

На сесії міської ради, яка відбулась сьогодні, 25 червня, депутати Ковельської міської ради підтримали звернення щодо недопущення закриття ДУ “Ковельська виховна колонія” до Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністра юстиції України, народних депутатів України, голови Волинської обласної державної адміністрації, голови Волинської обласної ради, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

На офіційній сторінці Міністра юстиції України Дениса Малюськи з'явилась інформація щодо оптимізації мереж установ виконання покарань, згідно з якою Державна установа «Ковельська виховна колонія» (Волинська обл., м. Ковель, вул. Шевченка, 20) пропонується до закриття протягом 2-3 місяців у 2020 році.

Депутати Ковельської міської ради стурбовані такою ситуацією та ухвалили відповідне звернення.

В Україні на даний час функціонує тільки дві виховні установи, в яких можуть утримуватись неповнолітні злочинці (ДУ «Ковельська виховна колонія» та ДУ «Кременчуцька виховна колонія»).

Ковельська виховна колонія є Державною установою, яка входить до складу Державної кримінально-виконавчої служби України, центральним органом управління якої є Міністерство юстиції України, на яку покладено правозастосовні та правоохоронні функції по забезпеченню реалізації державної політики у сфері виконання покарань. Діяльність Державної установи «Ковельська виховна колонія» направлена на виправлення та ресоціалізацію засуджених до позбавлення волі неповнолітніх осіб, а також на забезпечення реалізації ключових принципів та завдань кримінально-виконавчої системи України.

Закриття виховної колонії у м. Ковелі, призведе до наступних порушень законодавства (законодавчого колапсу):
1. Неможливість забезпечити особисту безпеку засуджених у разі виникнення небезпеки їх життю і здоров’ю (ст. 10 Кримінально-виконавчого кодексу України).
2. В одній установі не можуть утримуватись співучасники злочину (ст.ст. 10, 93 Кримінально-виконавчого кодексу України).
3. Втрата законної можливості вибору засудженим місця відбування покарання - можливості вибору відбування покарання поблизу місця проживання (наслідок – втрата засудженими соціально-корисних зв’язків, а згодом позитивних орієнтирів) (п.п. 1, 2 розділу 4 Наказу Міністерства юстиції № 680/5 від 27.02.2017 року).
4. У разі надзвичайної події техногенного, природного, військового характеру неможливо провести евакуацію засуджених до установи, яка відповідає режиму тримання (тобто іншої виховної колонії), що взагалі суперечить принципу роздільного тримання засуджених (ст. 92 Кримінально-виконавчого кодексу України).

Ми розуміємо усю необхідність реформування кримінально-виконавчої системи держави але ж усе має відбуватись не в порушення законодавства України. Тим більше, що в установі створена міцна матеріально-технічна база для отримання вихованцями загальноосвітньої та професійно-технічної освіти. Випускники загальноосвітнього закладу установи щорічно беруть участь у здачі зовнішнього незалежного оцінювання. В поточному році у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти зареєстровано 7 вихованців установи для здачі ЗНО. Також, на даний час один вихованець дистанційно навчається в Луцькому національному технічному університеті. Учні професійно-технічного училища при установі мають змогу обрати професію з переліку 8-ми ліцензованих спеціальностей, які користуються попитом на сучасному ринку праці, та теоретично і практично навчатись на потужній методичній та технічній базі, аналогів яким немає в регіоні.

Досвідчений педагогічний колектив, окрім обов’язкових соціально-виховних та психологічних заходів, постійно проводить із засудженими тренінгові заняття, освоює просвітницькі заходи кіноклубу медіа просвіти DocuDays UA, залучає учнів до гурткової роботи, творчості та художньої самодіяльності, спорту. Творчі роботи вихованців установи неодноразово займали призові місця у вітчизняних та міжнародних творчих конкурсах. Навіть в період поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV (SARS-CoV-2, COVID-19), продовжується налагоджена співпраця з релігійними організаціями у форматі відео-зв’язку, від яких установа регулярно отримує і благодійну допомогу.

Окрім того, доводимо до Вашого відому, що в установі протягом останніх років, в умовах обмеженого фінансування, результативно триває процес оптимізації енергоефективності будівель, споруд та приміщень, які використовуються згідно їх цільового призначення для реалізації покладених на колонію функцій та завдань. Зокрема: зменшено загальну опалювальну площу установи за рахунок відключення законсервованих приміщень, зменшення кількості опалювальних приладів та часткового переведення їх опалення на альтернативні види палива, проведено заміну водопостачального та сантехнічного обладнання при проведенні масштабних поточних ремонтів на об’єктах комунально-побутового призначення установи, оздоблено приміщення гуртожитків для засуджених новою керамічною плиткою та нанесено дизайнерські розписи на стіни, повністю проведено заміну віконних блоків на енергозберігаючі у двох відділеннях ресоціалізації, їдальні для вихованців, а також частково – у дільниці соціальної адаптації, відділі соціально-виховної роботи, на контрольно-пропускному пункті № 1, в ПТУ та адміністративних будівлях, здійснено поточні ремонти м’якої покрівлі даху котельні, школи, ПТУ установи, проведено капітальний ремонт покрівлі даху Адміністративної будівлі № 2 тощо.

Для покращення умов несення служби особами рядового та начальницького складу чергових змін відділу режиму і охорони, завдячуючи тісній співпраці з громадськими та благодійними організаціями, власними силами до будівлі контрольно-пропускного пункту № 1 було добудовано та обладнано приміщення кімнати для приймання їжі і відпочинку молодших інспекторів з влаштуванням санітарного вузла та системи холодного водопостачання, проведено поточний ремонт приміщень роздягалень з облаштуванням душової кабіни.

Окремо заслуговує уваги проведена установою за період 2014-2020 років робота щодо обладнання периметру установи, житлової та виробничої зон системою відео спостереження та створення відео моніторингового центру, оновлення новими портативними засобами зв’язку (радіостанцій) чергових змін, придбання портативних відеореєстраторів та GPRS-трекерів, а також реконструкції периметру колонії противтечевими засобами з колючо-ріжучою стрічкою типу «Єгоза».

Також звертаємо Вашу увагу, що до 2012 року штатом установи було передбачено 164 посади: атестований персонал – 102 одиниці, вільнонаймані працівники – 62 одиниці.
У 2012 році проведено скорочення штатів до 158,5 посад: атестований персонал – 102 одиниці, вільнонаймані працівники – 56,5 одиниць.

У зв’язку з оптимізацією штатів у 2017 році проведено скорочення чисельності до 133 одиниць: атестований персонал – 94 одиниці, вільнонаймані працівники – 39 одиниць.
У 2020 році адміністрацією установи для оптимізації діяльності установи та зменшення затрат на її утримання було запропоновано скоротити ще 11 штатних одиниць (з них 5 вільнонайманих посад та 6 атестованих).

Колектив установи незважаючи на складні економічні обставини, обмежене фінансування, труднощі, пов’язані із специфікою роботи, часом нерозуміння у суспільстві, з оптимізмом дивиться у майбутнє, з ентузіазмом працює в умовах реформування системи, активно викорінює старі стереотипи у роботі, позитивно без значних недоліків переживає перевірки будь-яких контролюючих органів та завжди відкритий для відвідування установи та ведення діалогу.

Принцип виховної роботи в установі: «Кожен працівник – вихователь». Основний метод виховання – особистий приклад. Така система роботи персоналу установи дозволяє повернути у суспільство правослухняних, фізично і морально здорових, освічених, патріотично налаштованих юнаків, які відмовились від цінностей «іншого світу».

Отож, негативними наслідками закриття установи буде:
- втрата міцної матеріально-технічної бази ДУ «Ковельська виховна колонія», яка незважаючи на суттєве недофінансування та повсякденні проблемні питання, що виникають в діяльності установи, створювалась впродовж останніх десятиліть та є однією з найпотужніших в регіоні;
- втрата позитивного досвіду та значних напрацювань у процесі ресоціалізації та виправлення специфічної категорії засуджених – неповнолітніх;
- збільшення кількості непрацездатних осіб;
- занепад цілісного комплексу будівель, споруд і земельної ділянки в межах міста (аналогію якого на сьогодні уже спостерігаємо на вул. Шевченка де був Ковельський військовий госпіталь Міністерства оборони, а на разі розруха в центрі міста).

Звертаємо Вашу увагу, що у випадку закриття ДУ «Ковельська виховна колонія», на фоні пандемії «коронавірусу», різкого збільшення безробіття в країні, зниження рівня довіри до влади, роботу втратять близько 120 осіб, досвідчених працівників Державної кримінально-виконавчої системи України, більша половина яких, на сьогодні, єдині годувальники своїх сімей.

Також потрібно зауважити, що рівень злочинності в Україні зростає, зокрема і серед неповнолітніх (у слідчих ізоляторах країни знаходиться близько 140 неповнолітніх осіб, які знаходяться під слідством, або чекають вироку суду).

Зважаючи на вищевикладене, просимо Вашого розуміння ситуації та сприяння у вирішенні питання збереження Державної установи «Ковельська виховна колонія» або перепрофілювання її на інший вид режиму утримання засуджених.#ВиховнаКолонія #Депутати #СесіяМіськоїРади

Коментарі

Читайте також

Засуджені у Ковельській колонії здобувають робітничі професії за різними спеціальностями

Засуджені у Ковельській колонії здобувають робітничі професії за різними спеціальностями
Нині за державним замовленням навчається 13 учнів за фахом «Слюсар з механоскладальних робіт; свердлувальник». 24 юнаки є учнями загальноосвітньої школи, що діє при установі.