У Ковелі діє опікунська рада з питань захисту прав недієздатних чи обмежено дієздатних осіб

При управлінні соціального захисту населення діє опікунська рада з питань захисту прав повнолітніх осіб, у яких є проблеми зі здоров’ям. Порівняно з минулими роками ковельчани частіше стали звертатися з відповідними заявами до цього органу. Найбільше у таких зверненнях порушуються питання надання висновків щодо можливості призначення опікунів та піклувальників над недієздатними та обмежено дієздатними особами та розподіл прав та обов’язків щодо майна останніх, - інформує офіційний сайт Ковельської міської ради.

Громадяни часто помилково звертаються до органів опіки та піклування замість оформлення в управлінні соціального захисту населення компенсації як фізичній особі, що надає соціальні послуги або компенсаційну виплату особі, яка здійснює догляд за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80 років. Це зовсім різні тлумачення понять.

Відповідно до ст. 36, 39 ЦПКУ недієздатна особа – це людина, яка внаслідок хронічного, стійкого розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, а обмежено дієздатна особа – це особа, у якої наявні ознаки психічного розладу, що істотно впливають на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

Оформлення вищеназнаних компенсацій не є опікою чи піклуванням і при їх наданні не обов’язково людина, за якою здійснюється догляд, має мати стійкий психічний розлад.

Впродовж 2017 року опікунською радою розглянуто 17 звернень громадян з опіки та піклування, з них – 12 задоволено та 5 відмовлено .

Слід звернути увагу на той факт, що визнання особи недієздатною чи обмежено дієздатною та встановлення над нею опіки чи піклування здійснюється виключно в судовому порядку. Для призначення опікуна чи піклувальника або поділу майна недієздатного чи обмежено дієздатного опікунська рада згідно поданих документів приймає рішення-висновок щодо можливості призначення опікуна чи піклувальника або дозвіл на відчужуення, поділ майна тощо, який затверджуються рішенням виконавчого комітету.

Софія Сагаль,
начальник управління соціального захисту населення

#СоціальнийЗахист

Читайте також

У Ковелі під загрозою виплата коштів з монетизації субсидій

У Ковелі під загрозою виплата коштів з монетизації субсидій
Казначейство заблокувало рахунки управління соцзахисту і не виконує рішення суду щодо їх розблокування. У зв'язку з цим затримується виплата інших пільг, державних допомог, субсидій та компенсацій.

До уваги ковельчан - учасників АТО!

До уваги ковельчан - учасників АТО!
У Вас є можливість скористатися правом на отримання путівки на санаторно-курортне лікування. Що для цього потрібно і куди звернутися?
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.