Ковельські депутати звернулися до керівництва держави щодо недопущення наступу на українську мову

Сьогодні, 23 липня, відбулось засідання Ковельської міської ради. З метою підтримки настроїв ковельчан та засвідчення своєї позиції, з ініціативи фракції «Батьківщина» та депутата Сергія Вишневського, обранці громади схвалили Звернення до Президента України та Верховної Ради України щодо недопущення наступу на українську мову.

Текст звернення подаємо без змін.

Президенту України
Зеленському В.О.

Голові Верховної Ради
Разумкову Д.О.

Ми, депутати Ковельської міської ради, висловлюємо занепокоєння з приводу намагання здійснити черговий наступ на українську мову. Так званий «законопроект Бужанського» про відтермінування переходу на українську в школах, є нічим іншим, як посяганням на засади державності. Вважаємо, що перегляду закону про українську мову не можна допустити, це призведе до істотного загострення суспільно-політичної ситуації.
“Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку ХХІ століття, і якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу”. Ці слова належать геніальній поетесі Ліні Костенко, а невтішна перспектива – уже на порозі.

Нагадуємо, що становлення української мови на гідних позиціях пройшло важкий шлях заборон і масових репресій. Усі сфери життя в Україні піддалися насильній русифікації. Здається, ті, хто не хоче, щоб українці розмовляли своєю рідною мовою, щоб Україна відрізнялася від Росії не тільки географічно, а й цивілізаційно, не заспокояться ніколи.

Такими ж були задуми Ківалова-Колесніченка вісім років тому, тепер знову прагнуть викорінити українську мову з різних сфер життя. Депутати Верховної Ради планували розглядати антимовний законопроект нардепа Максима Бужанського №2362 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державною мовою в закладах освіти”, яким фактично скасовується обов’язковий перехід на вивчення державної мови та нівелюється суть законів про мову та освіту. Незважаючи на те, що профільний комітет Верховної Ради України та Міністерство освіти висловилися проти цього законопроекту, його відверто нав’язували до розгляду. Та ще й у дні, коли відзначалася річниця вступу в дію Закону України «Про функціонування української як державної» та 30-та річниця прийняття Декларації про державний суверенітет України, де чітко зазначено, що українська мова є однією з основ нашого суверенітету.

Викликає подив той факт, що у момент, коли з’явилися сприятливі умови для утвердження української мови, її знову намагаються ущемити, зробити мовою меншості. Наші споконвічні вороги століттями русифікували наші землі, бо розуміли, що мова – це душа народу, це те, що визначає нашу самоідентифікацію та приналежність до нації. Коли зникне мова, то не існуватиме і сам народ. Тому проросійські сили так бояться української мови, бо це - непереможна зброя. І зараз вона є частиною захисту України у гібридній війні з країною-агресором – Росією. У нашій державі є чимало невирішених важливих питань в економіці, соціальній сфері, зовнішніх зв’язках, над якими мали б попрацювати нардепи. Але роздмухується мовна тема, і роблять це ті, хто хоче російської відплати за поразку.

Ми, депутати Ковельської міської ради, звертаємося до вас, проявити громадянську, державницьку та патріотичну позицію і відмовитися від спроб ревізії Закону «Про забезпечення функціонування української мови, як державної» і зосередитися на його неухильному виконанні.

Захист нашої мови – це те, що українці боронитимуть за будь-яку ціну всіма передбаченими законом засобами. Ми закликаємо владу дослухатися до наших вимог і не провокувати громадянське протистояння.

Пам’ятаймо – «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову».

Слава Україні! Героям слава!


Прийнято на 69 сесії Ковельської
міської ради Волинської області
23.07.2020 року


#СесіяМіськоїРади #Депутати

Коментарі

Читайте також

У Ковелі таки закриють виховну колонію: ув'язнених переведуть, персонал звільнять

У Ковелі таки закриють виховну колонію: ув'язнених переведуть, персонал звільнять
У міністерстві юстиції кажуть, що така оптимізація дозволить зменшити видатки на утримання системи кримінально-виконавчої служби. Будівлю колонії запропонують інвесторам.

У Ковелі відремонтують шкільні їдальні та придбають нове обладнання для харчоблоків

У Ковелі відремонтують шкільні їдальні та придбають нове обладнання для харчоблоків
Сесія міської ради внесла зміни до міського бюджету на 2020 рік. Враховано інтереси дітей з особливими потребами на забезпечення освітніх послуг. На це буде використано майже 165 тисяч гривень.