1. Головна
  2. Новини
  3. Кандидатам у мери Ковеля доведеться внести заставу у 4 тис 700 грн

Кандидатам у мери Ковеля доведеться внести заставу у 4 тис 700 грн

Щоб балотуватися на посаду міського голови Ковеля, кандидатам потрібно буде внести 4 тисячі 700 гривень застави.

Про це йдеться у матеріалі "Української правди", - пише ВолиньРоst.

Вибори восени відбудуться за новими правилами. На місцевому рівні запровадили застави, яких на попередніх виборах не було. Хоча, наприклад, перші вибори мера Києва за часів незалежної України відбувалися з внесенням застави та збиранням підписів.

Цьогоріч підписи виборців збирати не потрібно, але грошову заставу повинні внести усі кандидати. Це стосується і самовисуванців з малих громад, і кандидатів від партій.

Для кандидата в мери малого міста, де кількість виборців не перевищує 75 тисяч осіб, застава є сталою й становитиме приблизно 4 700 гривень.

Кандидат у депутати, який балотується у громаді до 10 тисяч виборців, теж має сплатити сталу суму – близько 940 гривень.

Ті ж кандидати в мери, які балотуються у великих громадах, як і кандидати в депутати від партій, мають обчислити свою заставу з огляду на кількість виборців. По суті на кожну 1000 виборців треба внести 209 гривень.

В партійних кандидатів є поточні рахунки партії, з котрих можна внести заставу для реєстрації. Але не розв’язано питання щодо самовисуванців, які до моменту реєстрації не набули статусу кандидата, але вже повинні вносити заставу як кандидати.

#Вибори

Коментарі

Читайте також

Відсьогодні - на Волині лише чотири райони

Відсьогодні - на Волині лише чотири райони
Постановою ВР ліквідовано всі райони в областях згідно чинним адміністративно-територіальним поділом. Ковельський район став другим за кількістю населення в області.