1. Головна
  2. Новини
  3. Серед нових надходжень Ковельського історичного музею - експонати Кайнозойської ери

Серед нових надходжень Ковельського історичного музею - експонати Кайнозойської ери

В експозиції Ковельського історичного музею - нові цікаві надходження, про які розповідають на сторінці музею у Фейсбук.

Фрагмент суглинку Кайнозойської ери (бл. 66 млн років тому) неправильної форми, кольору слонової кістки, подекуди розміщені плями коричневого кольору. Довжина фрагменту – 142 мм, висота – 78 мм, а ширина – 96 мм. У верхній частині цього фрагменту є відбиток давньої мушлі, що робить експонат цікавішим та більш цінним.

Суглинок – це порода геологічна, що складається з суміші піску і глини, інколи солі. Глини від 20 до 60%. Основна частина фрагменту суглинку має химерні вигини та випуклості, проте з одного боку помітні сліди надломів. Швидше за все, цей фрагмент був відломлений від основного шматка суглинкової породи. Тут помітні механічні пошкодження і навіть креслення та надрізи.

Наступний експонат – гранітна брила червоного кольору із вкрапленням чорного, масивної структури з досить незначною пористістю, розмірами 24,5*19*11,5 см і вагою 5 кг 675 гр.

Граніт – основний елемент континентальної кори. Безліч високих гір сформувались переважно з цього матеріалу. Граніт активно використовується в архітектурі ще з Стародавнього Єгипту, відноситься до числа найпоширеніших облицювальних каменів і займає перше місце серед інших видів природного каменю по красі, твердості і довговічності.

Цікаво: крізь гранітний масив звуки поширюються швидше, ніж через повітря в 10 разів!


#Музей #ІсторіяКовеля

Коментарі

Читайте також

Серед археологічних знахідок музею у Ковелі - будівельна цегла місцевого виробництва

Серед археологічних знахідок музею у Ковелі - будівельна цегла  місцевого виробництва
З-поміж "німих свідків минувшини" - уламки цегли, що збереглись після руйнації старих пам’яток у Ковелі. Звичайна цеглина може розповісти багато цікавого. Особливо, якщо вона із клеймом виробника.