1. Головна
  2. Новини
  3. У 2020 році втрати міського бюджету Ковеля можуть сягнути 25 млн.грн

У 2020 році втрати міського бюджету Ковеля можуть сягнути 25 млн.грн

Минулого тижня у Ковелі провели засідання робочої групи з координації дій місцевих органів виконавчої влади в місті щодо забезпечення податкових та інших надходжень до державного і місцевого бюджетів.

Міський голова Олег Кіндер повідомив, що у зв’язку із запровадженням карантинних заходів на період пандемії коронавірусу у Ковелі відбулось значне зменшення та припинення ділової активності суб’єктів господарської діяльності.

Для підтримки бізнесу на період карантину на державному рівні встановлено пільги зі сплати місцевих податків і зборів, що призвело до суттєвих втрат фінансових ресурсів міського бюджету. Вкрай складна ситуація з наповненням міської казни призвела до скорочення, і навіть призупинення, фінансування важливих об’єктів благоустрою міста, зокрема міського кладовища.

Начальник фінансового управління Валентина Романчук розповіла, що за підсумками січня-липня 2020 року до загального фонду міського надійшло податків і зборів в сумі 224,6 млн.грн. із запланованих 235,2 млн.грн., тобто 95,5 відсотків. З початку року недоотримано власних фінансових ресурсів в сумі 10,6 млн.грн.

Найбільші втрати основного бюджетоформуючого платежу, а саме - податку та збору на доходи фізичних осіб. Через запровадження карантину тривалий час не працювали підприємства залізничного транспорту, торгівлі, громадського харчування інших галузей економіки, що призвело до суттєвого скорочення трудової зайнятості населення міста, зменшення нарахувань заробітної плати.

За сім місяців цього року невиконання затвердженого показника з надходжень ПДФО складає 6 відсотків, тобто 10,2 млн.грн. Порівняно з відповідним періодом 2019 року цих коштів отримано менше на 1,2 млн. грн. при прогнозованому темпі росту на рівні 10 відсотків.

У зв’язку з тим, що Законом України від 17.03.2020р. №533-ІХ, для юридичних і фізичних осіб на період з 1 по 31 березня 2020 року надана пільга (100 %) по сплаті земельного податку та орендної плати за землю, по цих платежах не одержано 7,6 млн.грн.

Оскільки карантинними заходами було заборонено діяльність закладів громадського харчування, втрати по акцизу з роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами становлять 720 тис.грн.

Порівняно з минулим роком на 1,2 млн. грн. зменшились надходження акцизного податку виробленого в Україні, ввезеного на територію України пального.

- Зважаючи на значні проблеми з виконанням дохідної частини міського бюджету, наше завдання, в першу чергу, здійснювати видатки захищених статей, а саме - заробітної плати працівникам бюджетної сфери, енергоносії. Також потрібно забезпечити фінансування коштів на благоустрій та інші необхідні для розвитку міста капітальні видатки, - зауважила Валентина Романчук.

За попередніми розрахунками у 2020 році втрати міського бюджету сягнуть 25,2 млн.грн., з них 19,4 млн. грн. по податку та збору на доходи фізичних осіб, 3,5 млн. грн. земельному податку з юридичних осіб, 2,3 млн.грн.- акцизному податку.


#МіськийБюджет #Карантин

Коментарі

Читайте також

Через карантин міський бюджет Ковеля недоотримав понад 3 млн грн податків на доходи фізичних осіб

Через карантин міський бюджет Ковеля  недоотримав понад 3 млн грн податків на доходи фізичних осіб
Значна частина платників - суб’єктів господарської діяльності, скоротили або припинили діяльність, внаслідок чого відбулось обмеження трудової діяльності, зменшення заробітних плат.