1. Головна
  2. Новини
  3. Ковельчани вшанували пам'ять полеглих захисників України ФОТО

Ковельчани вшанували пам'ять полеглих захисників України ФОТО

У Ковелі у День пам’яті захисників України відбувся мітинг, панахида, покладання квітів до монумента борцям за волю України та стели пам’яті загиблих земляків - учасників АТО, - Повідомляють на офіційному сайті Ковельської міської ради.

У ці дні минає шість років, як наприкінці серпня 2014 року на Донеччині в оточенні опинилися кілька тисяч українських військових як із частин ЗСУ, так і з добровольчих батальйонів. Тоді Україна понесла найчисельніші людські втрати. Відповідно до Указу Президента 29 серпня оголошено Днем пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Сьогодні до монумента борцям за волю України прийшли рідні загиблих учасників АТО, представники міської та районної влади, військові побратими, молодь, духовенство, аби згадати та віддати данину шани усім, хто поліг за єдину, незалежну Україну, за мир на рідній землі.

Серед тих, хто не повернувся додому наші земляки: Роман Данилевич, Станіслав Максимчук, Андрій Омелянюк, Андрій Мостика, Павло Редькович, Олег Вишневський, Олег Остапенко, Олександр Артемуку Олександр Абрамчук, Олександр Ярмолюк, Олексій Тарасюк, Анатолій Шилік, Андрій Задорожній, Сергій Дем’яник, Володимир Киян, Ігор Кірєєв, Анатолій Іллюх, Микола Яворський.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять хлопців, яких сьогодні немає серед нас.

До учасників зібрання звернулась секретар міської ради Віра Федосюк.

- Нещодавно у нашому місті вийшла книга про наших Героїв сучасності, земляків, які не повернулись додому “Їхні зорі не згасли”. Її неможливо читати без сліз. Доля кожного воїна тісно переплетена з мріями їх близьких, спогади яких такі світлі і щирі. Ці хлопці завжди будуть у наших серцях. На жаль, від нас iдуть найкращі. І це - така несправедливість. Наш обов’язок людяності – пам’ятати про рідних і дітей наших героїв, - зауважила вона.

У своєму виступі Віра Іванівна наголосила, що кожен ковельчанин має виявити пошану загиблим захисникам та подякувати живим. Адже вони тримали мирне небо над нашими містами і селами, даючи нам можливість у цей час вчитися, працювати, тішитися дітьми.

Секретар міської ради вручила учасникам бойових дій медалі «За гідність та патріотизм” та “За оборону рідної держави”. За поданням ГО “Ковельська міська спілка ветеранів та волонтерів АТО” Почесними грамотами міської ради та цінними подарунками нагороджено ветеранів АТО і волонтерів.

Слово мав представник цієї організації, учасник АТО Володимир Левкович. У своєму виступі говорив про мужність і патріотизм своїх побратимів, їх незламну волю до перемоги. Він закликав не забувати усіх, хто поліг за українську землю, підтримувати матерів Героїв, їхні родини.

Потому ковельчани вирушили до Стели пам’яті загиблих земляків, що на Меморіалі Слави, де продовжилося вшанування оборонців рідної землі та було відслужено панахиду духовенством ПЦУ.

Дорогою військовим дякували ковельчани, які вишикувались у коридор пошани. На завершення заходу присутні поклали квіти до підніжжя стели.


#СкорботніЗаходи

Коментарі

Читайте також