1. Головна
  2. Новини
  3. Змінено умови призначення допомоги на дітей одиноким матерям

Змінено умови призначення допомоги на дітей одиноким матерям

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» змінено умови призначення допомоги на дітей одиноким матерям. Про це повідомляють на офіційному сайті Ковельської міської ради.

З 01.07.2020 року допомога не призначається, якщо:

1) у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не проводили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи.

Допомога на дітей одиноким матерям у зазначеному випадку призначається, якщо особи протягом періоду, за який враховуються доходи:

— сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців; доглядали за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку, за дітьми, хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, за дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідності, за особою з інвалідністю I групи, за особою з інвалідністю II групи внаслідок психічного розладу, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку; надавали соціальні послуги з догляду відповідно до законодавства;

2) особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям, здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;

3) у власності сім’ї є друга квартира (будинок);

4) у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

Як виняток, вказана допомога може бути призначена на один шестимісячний період лише багатодітній сім’ї, яка звернеться за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям у липні - грудні 2020 року.

Одночасно зазначаємо, якщо у складі сім’ї є непрацюючі працездатні особи, в той же час сім’я є багатодітною або у її складі є одинока мати (одинокий батько), що не перебуває у шлюбі, і запис про батька (мати) такої дитини до Книги реєстрації народжень внесено в установленому порядку за вказівкою матері (батька), або мати (батько) у разі смерті одного з батьків, така сім’я має право на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям на один шестимісячний період.

Отже, особам, які не зможуть скористатися допомогою на дітей одиноким матерям за нових умов, рекомендуємо протягом липня-грудня 2020 року звернутися в центр надання адміністративних послуг за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Одночасно нагадуємо, що сім’ям, які звернуться у серпні 2020 року допомогу буде призначено з липня 2020 року.

Період, за який враховується дохід, становить два квартали, що передують місяцю звернення, тобто у разі призначення допомоги з липня поточного року доходи беруться за IV квартал 2019 року - I квартал 2020 року, у разі призначення з серпня 2020 року будуть враховано доходи за I-II квартали 2020 року. Крім того, до запровадження обміну з Державною податковою службою, Пенсійним фондом довідки про доходи членів сім’ї подаються громадянами самостійно.


#СоціальнийЗахист

Коментарі

Читайте також

У Ковелі до Дня знань діти загиблих Героїв отримали подарункові сертифікати, придбані за кошти міського бюджету

У Ковелі до Дня знань діти загиблих Героїв отримали подарункові сертифікати, придбані за кошти міського бюджету
Школярі матимуть змогу обрати собі канцтовари до школи у магазині "Папірус". Про це подбали фахівці міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

У Ковелі за кошти міського бюджету придбали шкільне приладдя дітям пільгових категорій

У Ковелі за кошти міського бюджету придбали шкільне приладдя дітям пільгових категорій
Пів сотні школярів, родини яких опинилися у скруті, отримали усе необхідне до 1 вересня. Такі ж набори до школи отримали й вихованці обласного центру соціально-психологічної реабілітації.