1. Головна
  2. Новини
  3. Кіоск на бульварі Лесі Українки у Ковелі демонтують. Верховний Суд визнав дії міської влади правомірними

Кіоск на бульварі Лесі Українки у Ковелі демонтують. Верховний Суд визнав дії міської влади правомірними

Верховний суд України визнав дії міської влади правомірними. Йдеться про відмову у поновленні договору оренди земельної ділянки на бульварі Лесі Українки (біля будинку №11) громадянці Г.О. Артюшенко. Про це пишуть на офіційному сайті Ковельської міської ради.

З 2002 року за рішенням міської ради їй було надано в оренду земельну ділянку для розміщення та обслуговування торгового кіоску терміном на один рік. Строк неодноразово продовжувався за згодою сторін, останній термін завершувався 28 березня 2018 року.

Варто зауважити, що ще у 2016 році з метою реконструкції бульвару Лесі Українки, міською радою був затверджений детальний план території кварталу, обмеженого бульваром Лесі Українки, вулицями Сагайдачного-Косачів-Драгоманова. Проектною документацією передбачалось розширення бульвару, влаштування кишень для паркування транспортних засобів, нових тротуарів для пішоходів, сучасне освітлення тощо.

До слова, цей документ перед затвердженням був винесений на розгляд громадськості та за результатами обговорення підтриманий. Про це інформували ковельчан у місцевій пресі.

На схемі чітко зазначалось, що ряд тимчасових споруд, які розміщені на бульварі, у тому й числі на орендованій ділянці громадянкою Артюшенко, підлягають знесенню. Частина власників кіосків з розумінням віднеслись до цього та за згодою сторін їх демонтували чи перенесли в інші місця.

Частково запланована реконструкція відбувається. Здійснюється вона і за кошти міської влади — облаштовано територію біля Комплексної ДЮСШ, і за гроші підприємців — власників новозбудованих торгових центрів “Акцент” та “Вraun”, орендарів приміщень готелю “Лісова пісня”.

Залишається невирішеним питання розширення дороги на короткому відрізку в районі будинків №11, №20 на бульварі Лесі Українки. У години пік припарковані тут приватні автомобілі суттєво ускладнюють рух автотранспорту.

Реконструкція давно вже могла бути завершеною, якби у таких діях місцевої влади Г.О. Артюшенко не побачила порушення своїх прав. При тому, що їй пропонувались інші місця розміщення торгових кіосків для ведення підприємницької діяльності.

Це її не влаштовувало і вона звернулась з позовом в Ковельський міськрайонний суд. Відтак, питання подальшого розширення бульвару було заблоковане.

Упродовж двох років тривала судова тяганина. Справа розглядалась у Ковельському міськрайонному суді, Волинському апеляційному суді та Верховному Суді України.

Зрештою, вивчивши усі матеріали, Велика Палата Верховного Суду України прийняла постанову на користь міської ради.

- За таких обставин та з підстав, передбачених вищезазначеними нормами матеріального права, висновки судів попередніх інстанцій про задоволення позову є помилковими, а тому рішення Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 15 квітня 2019 року та постанова Волинського апеляційного суду від 3 липня 2019 року підлягають скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову в позові Артюшенко Г.О., - зазначається у документі.

Постанова набрала законної сили з моменту її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Відповідно громадянка самовільно займає земельну ділянку та перешкоджає реалізовувати законні рішення міської влади, що стосуються благоустрою Ковеля.

Тож, розширенню та осучасненню бульвару Лесі Українки у місті Ковель – бути.

#ТимчасовіСпоруди #Підприємці #Благоустрій

Коментарі

Читайте також

Сесія міськради розгляне документ про впорядкування розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Ковелі

Сесія міськради розгляне документ про впорядкування розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Ковелі
Постійна депутатська комісія погодила відповідний проект рішення, аби припинити хаотичне розміщення павільйонів та створити однакові умови для підприємців, які здійснюють торгівлю чи надають послуги у кіосках.

У Ковелі впорядкують розміщення тимчасових споруд на території міста

У Ковелі впорядкують розміщення тимчасових споруд на території міста
Аби створити однакові умови для усіх підприємців, що здійснюють торгівлю чи надають послуги у павільйонах та кіосках, покращити їх архітектурний вигляд, депутати мають прийняти відповідний документ.

У Ковелі наводитимуть лад з розміщенням тимчасових споруд та конструкцій на території міста

У Ковелі наводитимуть лад з розміщенням тимчасових споруд та конструкцій на території міста
Відповідний проект рішення міської ради, розроблений відділом містобудування та архітектури, буде місцевим нормативним актом. Про це повідомляється на офіційному сайті Ковельської міської ради.