1. Головна
  2. Новини
  3. У Ковелі місцевий житель знайшов люльку зі стилізованим декором часів козацької доби

У Ковелі місцевий житель знайшов люльку зі стилізованим декором часів козацької доби

До Ковельського історичного музею завітав з подарунком місцевий житель Володимир Гінайло. Він приніс глиняну люльку розмірами 1,5х5 см "східного типу" козацького періоду. Люлька знайдена у Ковелі в районі "П’ятихаток" (колись так називали хутір). Про це розповіли на сторінці у Фейсбук працівники музею.

- Поширення тютюнопаління на землях України у XVII-XVIII ст. сприяло масовому розповсюдженню специфічного пристрою для паління – люльки. Вона є одним із атрибутів, які в першу чергу асоціюються з козацтвом. Козаки ставилися до люльки як до талісману-оберегу і тому перевагу надавали виробам особливим, несхожим на інші, - кажуть музейники.

Люлька має давні пошкодження. Про тривале використання свідчить закопченість чашечки. "Чашечка" – загальна назва ємкості для тютюну. До чашечки під кутом приєднана гладка конічна втулка для чубука. Вона сполучена з ємкістю чашечки внутрішнім конічним каналом, який відкривається всередину чашечки дещо вище її дна.

Корпус чашечки люльки округлий з півовальним профілем, ймовірно з округлими вінцями (на жаль втрачені). Дно внутрішньої частини чашечки округле, корпус чашечки прикрашений декором із семи стилізованих пелюсток, у кожній з яких - ялинка з прямим стовбуром і піднятими догори гілками, в кутах між пелюстками - кружечки. Втулка закінчується потовщенням, частинка якого втрачена.

Експонат поповнить колекцію музейних люльок і буде представлений в експозиції.

Працівники Ковельського історичного музею щиро дякують Володимиру Гінайлу за подарунок.

#Музей #Виставка #ДеньКозацтва

Коментарі

Читайте також

У Ковельський музей передали особисті речі Андрія Мостики, загиблого в Іловайському котлі

У Ковельський музей передали особисті речі Андрія Мостики, загиблого в Іловайському котлі
На жаль, у 29 років закінчився його земний шлях. Він не встиг відчути його у повному розквіті, але своїм життям довів, що ціннішого, як Батьківщина, не буває і став на її захист.