1. Головна
  2. Новини
  3. Що варто знати ковельчанам, аби проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня

Що варто знати ковельчанам, аби проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня

25 жовтня 2020 року з 08.00 год. до 20.00 год. проводитимуться чергові місцеві вибори . Для того, щоб проголосувати, з собою треба мати паспорт громадянина України (у вигляді паспортної книжечки або картки) або тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України). Без пред’явлення цих документів ви не зможете скористатись своїм виборчим правом!

Якщо виборець виявив неточності у списку виборців, але пропустив строки подання відповідної заяви (до 19.10.2020 включно) до ДВК або органу ведення Державного реєстру виборців, то він може це виправити, звернувшись із адміністративним позовом про уточнення списку виборців до місцевого суду до 22.10.2020 включно в порядку ст.274 Кодексу адміністративного судочинства України. При цьому державне мито не сплачується. Таке рішення суду виборець має передати відповідній ДВК до 18.00 год. 24.10.2020 (суботи).

Якщо виборець несподівано захворів, що призвело до тимчасової нездатності самостійно пересуватися, то він може (особисто, поштою чи через інших осіб) до 20.00 год. 23.10.2020 звернутися до відповідної ДВК із власноручно написаною заявою про надання можливості проголосувати за місцем перебування. До такої заяви додається довідка про стан здоров’я, видана медичною установою (лікарнею, амбулаторією, ФАП, поліклінікою тощо). ДВК зобов’язана до дня виборів перевірити відомості заяви та довідки і за результатами такої перевірки включити (або ні) виборця до витягу із списку виборців для голосування «на дому».

Якщо у запрошенні виборця є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, але він бажає проголосувати на своїй виборчій дільниці, то йому слід письмово або особисто повідомити про своє бажання відповідну ДВК до 12.00 год. 24.10.2020.

У день голосування (25.10.2020) будь-які зміни у список виборців не вносяться навіть на підставі рішення суду, а ДВК має право лише виправляти неточності та технічні описки в уточненому списку виборців - неправильне написання прізвища, імені, по батькові, дати народження, номера будинку чи квартири місця проживання - у разі, якщо незважаючи на такі технічні описки, є зрозумілим, що до списку виборців включено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю.

Завчасно перевірте себе у списках виборців. Прийдіть 25 жовтня 2020 року на свою виборчу дільницю, щоб реалізувати своє право голосу!

Відділ ведення Державного реєстру виборців
виконавчого комітету Ковельської міської ради


Джерело - офіційний сайт Ковельської міської ради

#Вибори #РеєстрВиборців

Коментарі

Читайте також